Zalety myjni parowej

slider2

W poprzednich artykułach poświęciliśmy kilka słów myjni parowej. Dziś przyjrzymy się dokładniej jej zaletom. Co powoduje, że myjnie parowe w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem i podbijają rynek? Dlaczego warto spróbować tego sposobu mycia pojazdu?

Ważna jest przede wszystkim skuteczność: mycie odbywa się pod wysokim ciśnieniem, zwykle jest to od ośmiu do dziesięciu barów. Wykorzystywana jest też wysoka temperatura (w przedziale od 80 do 120 stopni Celsjusza). Wszystko to powoduje, że brud rozpuszcza się wyjątkowo szybko. Poza tym para dosięga w miejsca bardzo trudno dostępne, usuwając tam bród.

Kolejny aspekt to bezpieczeństwo mycia naszego pojazdu. Niestety, często po tradycyjnym myciu na aucie zostają nie tylko smugi, ale też rysy. W przypadku myjni parowej jest inaczej. Para wodna, mówiąc kolokwialnie, jest dużo bardziej „lajtowa” dla karoserii, niż mocny strumień wody na myjni bezdotykowej, czy też szczotki na myjni automatycznej.

Myjnia parowa to rozwiązanie dużo bardziej ekologiczne, niż pozostałe rodzaje myjni. Do jednorazowego mycia zużywamy zaledwie kilka litrów wody (do tradycyjnych rodzajów dobrze ponad sto litrów). Co za tym idzie generujemy dużo mniej ścieków.

Ważne jest uniwersalne zastosowanie myjni parowej. Mamy tu na myśli elementy samochodu, które można wymyć za pomocą myjni parowej. Możemy nią umyć nie tylko karoserię, ale także koła, felgi, kołpaki. Wykorzystywana jest także do mycia i dezynfekcji wnętrza pojazdu oraz silnika.

 

Najnowsze wpisy

Jak działa układ chłodzenia w samochodzie?

Czy wiesz, jak działa układ chłodzenia silnika Twojego auta? Czy wiesz, jakie elementy układu chłodzenia są stosowane przez ...

Co zrobić żeby szyby w samochodzie nie zamarzały od środka?

Dlaczego szyby w samochodzie zamarzają od środka? Głównym powodem jest woda (wilgoć, para wodna), która dostaje się do ...

Oświetlenie wnętrza samochodu – czy są przepisy, które określają jakie światła trzeba montować wewnątrz pojazdu?

Z jakich elementów składa się typowe oświetlenie wewnętrzne samochodu? Czy oświetlenie wewnętrzne auta można modyfikować? Czy są przepisy, ...