Zadbajmy o wnętrze pojazdu

Dbanie o wygląd i higienę naszego auta nie powinno polegać wyłącznie na szorowaniu karoserii. Jak mawia klasyk „liczy się także wnętrze”. Dzisiaj poświęcimy kilka słów o tym, jak zadbać o samochód od środka.

Czynności powinniśmy zacząć od dokładnego odkurzenia samochodu. Dlaczego nie od wymycia plastikowych części? Choćby dlatego, że podczas odkurzania kurz i piasek mogą przykleić się do substancji, którą nanieśliśmy na plastikowe elementy. I czynność będzie trzeba powtórzyć. Odkurzając pamiętajmy nie tylko dywanikach, ale także o tapicerce. Plamy muszą usunięte być za pomocą specjalnych preparatów. Ich dobór zależy m.in. od tego, jaki mamy rodzaj poszycia: czy tapicerka jest bawełniana, skórzana czy welurowa.

Pamiętajmy, że jeżeli nie jesteśmy w stanie doczyścić plamy mimo wielokrotnego zastosowania środka czystości to warto pomyśleć o oddaniu zadania w ręce profesjonalistów. Trze tez zwrócić uwagę na konieczność dokładnego wywietrzenia auta po użyciu niektórych preparatów, np. jeżeli korzystamy z benzyny ekstrakcyjnej.

Sporym kłopotem jest usuwanie takich błahych intruzów jak np. guma do żucia. W takiej sytuacji możemy spróbować zmrozić resztki gumy za pomocą lodu lub sprayu, a następnie rozkruszyć. Wiele bólu głowy powodują także dla właścicieli samochodów ich czworonożne pociechy. Niestety, odkurzacz nie zawsze skutecznie pozbędzie się sierści. Dlatego warto użyć w tym celu szczotki o twardym włosiu.

Gdy uporamy się z tapicerką pora na elementy plastikowe. Zaczynamy od wyboru specyfiku: raczej warto zainwestować w preparat w piance, zamiast najtańszego specyfika w sprayu. Takie wynalazki mogą jedynie pozostawić po sobie smugi i impregnować bród. Piankę nakładać najlepiej przy użyciu bawełnianej szmatki. Odradzamy korzystanie z papierowego ręcznika, gdyż może pozostawić swoje elementy na czyszczonej powierzchni. Dokładnie oczyścić należy deskę rozdzielczą, tunel środkowy, dźwignię zmiany biegów i kierownicę.

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...