Kraków miasto smogu i remontów

Za nami pierwszy miesiąc roku 2017. Tematem numer jeden w mieście jest smog i jego normy przekraczane ponad dziesięciokrotnie. Na ulicach co rusz mijamy przechodniów w maskach tlenowych, media społecznościowe aż huczą od wrzucanych zdjęć zabrudzonych filtrów masek tlenowych. Poza darmową co jakiś czas komunikacją miejską konkretniejszych pomysłów na rozwiązanie problemu nie widać.

Jakości powietrza nie poprawia ruch drogowy w mieście i wszędobylskie korki. Poruszanie po mieście mają ułatwić inwestycje realizowane w Krakowie. Nim się doczekamy efektów oczywiście spodziewać się możemy utrudnień. Jakie remonty m.in czekają nas w Krakowie w 2017 roku?

Według planów wyremontowanych w mieście ma być ok. 400 tys. metrów kwadratowych jezdni w Krakowie. W Krakowie będą miały miejsce spore inwestycje kolejowe. Po zeszłorocznym Zabłociu pora na trasę E30, przechodzącą m.in. przez trasę E30. W tym roku ma się zacząć także konkretna przebudowa ulicy Igołomskiej i Basztowej. Niebawem okaże się kto wyremontuje aleję 29 listopada, trasę na Górkę Narodową i Łagiewnicką.

Podczas remontu ulicy Basztowej utrudniony ma być ruch na odcinku od dworca do u. Piłsudskiego. I etap prac na Igołomskiej ma obejmować przebudowę jej skrzyżowania z ulicą Brzeską.

Jedną z głównych inwestycji w Nowej Hucie będzie także trwający remont Ronda Kocmyrzowskiego (potrać ma do końca maja). W dalszej kolejności jest ulica Kocmyrzowska (remont ruszy w 2018 roku). W IV kwartale bieżącego roku ma dziać się sporo także przy ulicy Klasztornej.  Na Kurdwanowie długo wyczekiwane są prace wokół parkingu Park&Ride. Prace tutaj mają potrwać do wakacji.

Liczymy, że wykonawcy szybko (na czas!) uporają się z inwestycjami i nie będzie konieczności reklamacji i poprawek. O miejskich inwestycjach na bieżąco informujemy na profilu na facebooku Pomoc Drogowa Kraków IRMAR  – zapraszamy!

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...