Ciekawostki o myjni parowej

retro-featured4

Myjnia parowa to innowacyjny, skuteczny i  ekologiczny sposób mycia pojazdów. W poprzednim odcinku poświęciliśmy kilka zdań o zaletach myjni parowej. Dzisiaj odkryjemy przed Wami nie znane fakty o tym sposobie mycia pojazdów.

Lubicie spędzać czas w SPA? Korzystacie z odnowy biologicznej? Sauna daje Wam odprężenie? Po kilku seansach czujecie się dużo młodziej, niż jest to w metryce? Podobne działanie na Wasz samochód ma myjnia parowa! To istne SPA dla pojazdu. Według badań mycie auta za pomocą pary powstrzymać może korozję nawet o trzy lata. Oprócz tego dzięki parze procesy korozyjne bardzo są spowalniane w zimie. Auto po wizycie w myjni nie jeździ po mieście zamarznięte. Między innymi dzięki szybszemu schnięciu po umyciu, niż ma to miejsce w przypadku szorowania wodą.

Po wymyciu para auto wygląda dużo lepiej wizualnie. Para nie pozostawia nalotu ani zacieków, tak ja to się dzieje w przypadku mycia wodą. Jak to możliwe? Zastosowanie  w tym przypadku mają podstawowe prawa fizyki.

Gorąca para czyści dokładnie karoserię, dlatego, że ciśnienie wystrzeliwane powoduje usuwanie błota oraz brudu. Kluczowe w tym przypadku są jony dodatnie przekazywane czyszczonej powierzchni, które odpychają się z tymi przekazywanymi do kurzu.

Mycie parowe łatwo uzupełnić wykorzystaniem ściereczki z mikrofibry. Wystarczy finalnie przetrzeć karoserię i auto lśni.

Nieodzownym znakiem firmowym mycia parowego jest bezpieczeństwo. Ciśnienie działa bez szwanku dla karoserii – obliczono, że jest siedmiokrotnie mniejsze niż podczas mycia wodno-ciśnieniowego
Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań, przy myciu w bardzo niskich i gorących temperaturach.

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...