Jak sprawnie odśnieżyć samochód?

1294693

Początek roku to w naszej okolicy niepodważalna hegemonia zimy. Śniegu napadało po pachy i codziennie go przybywa. Drogowcy różnie radzą sobie z kolejnymi warstwami śniegu. Wszędzie jest biało. ślisko i dosyć niebezpiecznie. W środku oka cyklonu jesteśmy my, kierowcy, którzy musimy codziennie zmagać się z zimowymi warunkami.

Pierwszym etapem walki z żywiołem jest w ogóle ruszenie z parkingu. Załóżmy, że nasz akumulator zadziałał bez zarzutu. To niestety nie wszystko. Do samochodu trzeba wsiąść i dobrze by było, żebyśmy coś widzieli z perspektywy kierowcy. Inni kierowcy nie obraziliby się też, gdyby z naszego pojazdu śnieg nie sypał na ich maski gęściej niż z nieba. Pierwszym problemem może być walka z zamarzniętym zamkiem. Warto przy sobie mieć odmrażacz do zamków. Uwaga: to jeden z nielicznych akcesoriów samochodowych, który powinniśmy mieć przy sobie. Niestety, schowany w schowku samochodowym czy bagażniku na wiele może nam się nie przydać.

Inne sprzęty anty-zimowe mogą spokojnie czekać na nas wewnątrz samochodu. Co nam się przyda? Na pewno solidna skrobaczka. Ten gadżet kosztuje kilka złotych i warto tą niewielką kwotę zainwestować. Skrobanie szyby przyrządami do tego nie przeznaczonymi może mieć opłakane i nieodwracalne skutki dla szyby w postaci rys. Przydałaby się też solidna miotełka, którą zgarniać będziemy kilogramy białego puchu z maski. Może skorzystać z urządzenia, które łączy w sobie dwie funkcje. Warto też mieć środek odmrażający, który wesprze nasze działania.

Najpierw pozbądźmy się nadmiaru śniegu z maski samochodu i dachu. Nie zapominajmy o usunięciu śniegu i lodu ze świateł i tablic rejestracyjnych. Następnie zniwelujmy wszelkie odmrożenia z szyb samochodu.

Pewne kontrowersje budzi odpalanie silnika na czas walki ze skutkami zimy. Z jednej strony znacznie to ułatwi odśnieżanie i odlodzenie. Z drugiej odpalony silnik na parkingu przez kilka minut może nie spodobać straży miejskiej i ryzykujemy mandat. Dlatego decyzje o tym, czy odpalać pozostawiamy czytelnikom.

 

 

Najnowsze wpisy

Uderzyłeś w krawężnik? Uczestniczyłeś w zdarzeniu drogowym? Czas na ustawienie zbieżności kół.

Specjaliści zalecają sprawdzanie zbieżności kół w samochodzie przynajmniej raz w roku. Gdy kierowcy zdarzy się jednak wjechać w ...

Diagnostyka komputerowa. Komputerowy raport stanu samochodu – czym jest? Czego możemy się z niego dowiedzieć?

Samochody poruszające się po drogach, wyposażone są w specjalne komputery pokładowe. To mechanizmy, które trzymają w gruncie rzeczy ...

Regeneracja rozrusznika i alternatora – czy lepiej kupić tanie zamienniki czy zregenerować oryginalne podzespoły?

Instalacja elektryczna samochodu to bardzo ważny element wpływający na sprawność pojazdu. Im jest on nowszy, tym więcej elementów ...