Oszczędzaj pieniądze i wodę – dlaczego warto korzystać z parowej myjni samochodowej

Oszczędzaj pieniądze i wodę - dlaczego warto korzystać z parowej myjni samochodowej

Myjnia parowa jest najnowocześniejszą oraz jedną z najskuteczniejszych metod czyszczenia pojazdu. Jej efektywność jest w zasadzie 100-procentowa, a wpływ na karoserię minimalny. Jest to jednocześnie rozwiązanie bardzo ekologiczne, które pozwala w znaczący sposób ograniczyć zużycie wody.

Jak działa myjnia parowa?

Mycie parą polega na usuwaniu wszelkich, nawet najtrudniejszych zabrudzeń takich jak tłuszcz, błoto, czy zaschnięte owady, za pomocą strumienia suchej pary. Ma ona bardzo wysoką temperaturę, sięgającą nawet 200 stopni Celsjusza i wydostaje się z dyszy pod ciśnieniem ok 8-12 bar. Dzięki temu można nie tylko doprowadzić karoserię do idealnej czystości, ale także ograniczyć negatywny wpływ, jaki mają na nią chemiczne środki czyszczące oraz woda pod ciśnieniem. Jej ogromną zaletą jest także bardzo duża dokładność, gdyż pozwala ona dotrzeć do takich miejsc jak progi, uszczelki, zawiasy czy perforacje, co jest dość trudne z wykorzystaniem tradycyjnych metod. 

Nie tylko do karoserii

Myjnia parowa oprócz tego, że pozwala na idealne wyczyszczenie karoserii ma również inne, bardzo praktycznie zastosowania. Za jej pomocą można myć silnik, gdyż sucha para nie jest szkodliwa dla instalacji elektrycznych. Również elementy z wnętrza samochodu, takie jak wycieraczki czy tapicerka mogą być doprowadzone do świetnego stanu za pomocą myjni parowej. Wysoka temperatura zabija bakterie i pleśń oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, co jest jej dodatkowym atutem. 

Nie trać wody na marne

Mycie samochodu za pomocą wody sprawia, że zużywa się jej bardzo duże ilości. Zmieniający się klimat oraz coraz częstsze susze każą szukać rozwiązań, które pozwolą ograniczyć zużycie tego cennego zasobu do absolutnego minimum. Takim rozwiązaniem jest właśnie myjnia parowa, która nie dość, że wymaga minimalnych ilości detergentów, to zużywa nawet 50 razy mniej wody niż tradycyjna myjka. Jest to więc rozwiązanie, nad którym powinien zastanowić się każdy, komu bliska jest troska o środowisko naturalne. 

Najlepsza przyjaciółka karoserii

Myjnia parowa, w porównaniu do tradycyjnej myjki ciśnieniowej czy też szczotek w myjni bezobsługowej jest najmniej inwazyjną metodą czyszczenia karoserii. Nie powoduje odpryskiwania lakieru, jego matowienia, ani żadnych zarysowań. W połączeniu z pozostałymi jej zaletami, czyli praktycznie 100% efektywnością oraz minimalnym zużyciem wody, czyni to myjnię parową najlepszym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w zakresie utrzymywania czystości karoserii.

Najnowsze wpisy

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco to produkt ubezpieczeniowy, który pozwala zrekompensować straty wynikające z różnych nieprzyjemnych sytuacji, których może doświadczyć twój ...
Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Jeśli masz dość wosku, który jest rozwiązaniem na krótką metę i co chwilę trzeba go nakładać ponownie, powłoka ...
Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Temperatura silnika jest jednym z najważniejszych parametrów jego pracy. Kiedy dojdzie do uszkodzenia systemu odpowiedzialnego za kontrolowanie temperatury, ...