Jak zadbać o czarny samochód?

StLS00MjA2NTgtYm13LmpwZw==

W poprzednim odcinku sprawdziliśmy, jakie są wady i zalety posiadania białego auta. Dziś zmieniamy biegun o 180 stopni. Bo mniej więcej tylu samo, co białych, jest koneserów czarnych samochodów. Mimo, że są to dwa skrajnie różne kolory, to liczba wad i zalet dla posiadaczy pojazdów w tych barwach jest podobna. Czarny to synonim czegoś nietypowego, eleganckiego, ale też nielegalnego, niedostępnego, nie dla wszystkich. Czarny samochód może się na prawdę bardzo konkretnie prezentować na drodze. O ile jest zadbany. Regularne wizyty w myjni samochodowej są ważne, ale to nie wszystko.

Czarny lakier, mimo, że potrafi wyglądać pięknie i lśniąco, może być bardzo uciążliwy. Niestety, bardzo wyraźnie widać na nim wszelkie skazy, rysy, zadrapania czy smugi. Poza tym czarny kolor przyciąga promienie słoneczne. Przez to w lecie bardzo łatwo się nagrzewa. Oprócz tego czarny lakier nie wybacza jakichkolwiek zaniedbań. Przed myciem widać na nim każdy bród, po myciu – wszystkie smugi. Czerń na samochodzie nie pozwala na żaden pośpiech czy oszczędność.

Najważniejsze oczywiście jest regularne mycie. Unikajmy brudnych i zużytych szczotek, albo myjni automatycznej: pozostawione po myciu rysy będą od razu widoczne. Warto zadbać o bezpieczeństwo mycia. Dobrym rozwiązaniem w przypadku mycia czarnego  samochodu będzie myjnia parowa. Jest to rozwiązanie bardzo skuteczne. Wszelki bród i kurz na myjni parowej jest usuwany bardzo dokładnie. Poza tym jest to rozwiązanie bezpieczne: nie pozostawia smug i rys na lakierze. Poza tym myjnia parowa wykorzystuje niewielką ilość wody. To istotne, bo w myciu czarnych samochodów bardzo ważne jest dokładne osuszenie karoserii.

Poza myciem powinniśmy zadbać o konserwację lakieru. Warto użyć do tego wosku. Pamiętajmy, że „co tanie, to drogie”. Jeśli nie chcemy mieć auta pełnego smug, to nie kupujmy najtańszych detergentów. Poza tym zwróćmy uwagę, żeby nie woskować samochodu na słońcu podczas największych upałów.

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...