Myjnia parowa najlepsza dla auta i środowiska

Oszczędzaj pieniądze i wodę - dlaczego warto korzystać z parowej myjni samochodowej

Myjnie parowe w Polsce zyskują coraz większą popularność. Myjnia parowa jest bowiem najnowocześniejszą oraz jedną z najskuteczniejszych metod czyszczenia pojazdu. Jej efektywność jest w zasadzie 100-procentowa, a wpływ na karoserię minimalny. Jest to jednocześnie rozwiązanie bardzo ekologiczne, które pozwala w znaczący sposób ograniczyć zużycie wody.

Jak działa myjnia parowa?

Mycie parowe polega na usuwaniu wszelkich, nawet najtrudniejszych zabrudzeń takich jak tłuszcz, błoto, czy zaschnięte owady, za pomocą strumienia suchej pary. Ma ona bardzo wysoką temperaturę, sięgającą nawet 200 stopni Celsjusza i wydostaje się z dyszy pod ciśnieniem ok 8-12 bar. Dzięki temu można nie tylko doprowadzić karoserię do idealnej czystości, ale także ograniczyć negatywny wpływ, jaki mają na nią chemiczne środki czyszczące oraz woda pod ciśnieniem. Jej ogromną zaletą jest także bardzo duża dokładność, gdyż pozwala ona dotrzeć do takich miejsc jak progi, uszczelki, zawiasy czy perforacje, co jest dość trudne z wykorzystaniem tradycyjnych metod.

Myjnia parowa nie tylko do karoserii

Myjnia parowa oprócz tego, że pozwala na idealne wyczyszczenie karoserii ma również inne, bardzo praktycznie zastosowania. Za jej pomocą można myć silnik, gdyż sucha para nie jest szkodliwa dla instalacji elektrycznych. Również elementy z wnętrza samochodu, takie jak wycieraczki czy tapicerka mogą być doprowadzone do świetnego stanu za pomocą myjni parowej. Wysoka temperatura zabija bakterie i pleśń oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, co jest jej dodatkowym atutem.

Myjnia parowa – czy się opłaca?

Mycie samochodu za pomocą wody sprawia, że zużywa się jej bardzo duże ilości. Zmieniający się klimat oraz coraz częstsze susze każą szukać rozwiązań, które pozwolą ograniczyć zużycie tego cennego zasobu do absolutnego minimum. Takim rozwiązaniem jest właśnie mycie parowe, które  nie dość, że wymaga użycia minimalnej ilości detergentów, to zużywa nawet 50 razy mniej wody niż tradycyjna myjnia. Jest to więc rozwiązanie, nad którym powinien zastanowić się każdy, komu bliska jest troska o środowisko naturalne.

Myjnia parowa – czy warto?

Samochodowa myjnia parowa, w porównaniu do tradycyjnej myjki ciśnieniowej czy też szczotek w myjni bezobsługowej jest najmniej inwazyjną metodą czyszczenia karoserii. Mycie parowe auta nie powoduje odpryskiwania lakieru, jego matowienia, ani żadnych zarysowań. W połączeniu z pozostałymi jej zaletami, czyli praktycznie 100% efektywnością oraz minimalnym zużyciem wody, czyni to myjnię parową najlepszym i najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w zakresie utrzymywania czystości karoserii. Myjnie parowe zdobywają dzięki temu same pozytywne opinie.

Zapraszamy do myjni parowej IRMAR Serwis!

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...