Czyszczenie i impregnacja skór w samochodzie – dlaczego i jak często warto je wykonać w profesjonalnej myjni

skora_tapicerka

Skórzana tapicerka była i jest nieodłącznym elementem wyposażenia luksusowego auta. Często pojawia się też w samochodach niższych segmentów, aby nadać im prestiżu i klasy. Jednak jest ona bardzo wrażliwa na brud i mechaniczne uszkodzenia, a jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy, możemy stracić bardzo dużo. Aby mieć pewność, że skóra w naszym samochodzie znajdzie się w dobrych rękach, powinniśmy zdać się na wiedzę i doświadczenie fachowców. Taki zabieg możemy wykonać w profesjonalnej myjni samochodowej.

Skóra jest droga i wymaga profesjonalnego serwisu

Skóra jest materiałem premium, dlatego też powinniśmy opiekę nad nią powierzyć specjalistom. Myjnie samochodowe mają dostęp do dużo lepszych środków do czyszczenia i pielęgnacji. Skóry nie powinno się czyścić przypadkowymi detergentami lub wodą, ponieważ ulega wysuszeniu i może nawet popękać.

Fachowcy pamiętają o wyczyszczeniu zakamarków, o których my zwykle zapominamy, lub które zaniedbujemy. Co prawda zlecenie takiej usługi jest droższe niż samodzielne działanie, ale mamy gwarancję, że nasz samochód będzie odpowiednio zadbany. Ceny czyszczenia i impregnacji skór zaczynają się już od 119 zł.

Profesjonalna myjnia oszczędza nie tylko nas czas, ale i nerwy

Dzięki wizycie w profesjonalnej myjni, nie musimy poświęcać naszego czasu na wyczyszczenie i impregnacje naszego wnętrza, nie musimy się martwić tym, czy na pewno wiemy jak to zrobić i czy wiemy jakich środków użyć.

O wszystko zadbają specjaliści, którzy zajmują się tym na co dzień i wiedzą, jak postępować z naszym autem. Chociaż w internecie jest wiele poradników na temat tego czym i jak wyczyścić środek naszego pojazdu, to należy pamiętać, że każdy przypadek jest inny i czasem po prostu nie warto eksperymentować na własną rękę. Pracownicy myjni są odpowiednio przeszkoleni, posiadają duże doświadczenie, podczas gdy my jesteśmy po lekturze jednego czy dwóch poradników z przypadkowych stron.

Jak często należy czyścić i impregnować skórę w środku naszego samochodu?

Przyjęło się, że skórzane wnętrza czyści się co 3-4 miesiące. Nie częściej, gdyż może to doprowadzić do tego, że skóra straci swój kolor. Sam proces czyszczenia i impregnacji nie jest długi.

Warto przynajmniej raz na kwartał podczas standardowego mycia zlecić usługę impregnacji tapicerki skórzanej.

 

Najnowsze wpisy

Drugie życie Twojego samochodu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dąży do tego, aby posiadać swój samochód. Oprócz właściwości technicznych cenimy sobie także ...

Jak przebiega serwis automatycznej skrzyni biegów?

Każdy, kto kiedyś prowadził pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię, docenia komfort i wygodę takiego rozwiązania. Samochód sam dostosowuje ...

Najczęstsze zimowe usterki samochodowe

Nie od dziś wiadomo, że zima należy z pewnością do najmniej lubianych przez kierowców pór roku. Jest wiele ...