Auto detailing – jakie uszkodzenia nadają się do regeneracji

Auto detailing – jakie uszkodzenia nadają się do regeneracji

Jest bardzo duża grupa kierowców, która drobne rysy i uszkodzenia na lakierze samochodu traktuje jako jego naturalny element. Inni z kolei te głębokie i widoczne uszkodzenia uważają za robotę tylko i wyłącznie dla lakiernika, co wiąże się z dużymi kosztami. Niestety w dużej mierze obydwie te grupy są w błędzie. Wystarczy odwiedzić profesjonalistów od auto-detailingu, a duża część kłopotów z lakierem da się rozwiązać bez ingerencji lakiernika.

Skórka za wyprawkę, czyli kwestia ceny

Rysy na samochodzie prędzej czy później się pojawią – chyba, że nie wyjeżdżasz nim z garażu. Choć nawet to może nie uchronić cię przed przypadkowym przejechaniem się czymś twardym po lakierze. Kiedy widzimy zadrapanie, zarysowanie czy pęknięcie na powłoce lakieru, zazwyczaj pierwszą myślą jest odwiedzenie z tym fantem warsztatu lakierniczego.
Kto choć raz miał do czynienia z warsztatem lakierniczym, zna jedno z popularniejszych podejść do tematu – samej rysy to się nie da, trzeba malować cały element. I wtedy okazuje się, że drobny defekt kosztuje nas grube kilkaset złotych. To jest najprawdopodobniej powód tego, że większość kierowców takie rysy po prostu toleruje, co na dłuższą metę nie jest dobre ani dla samochodu, ani dla portfela kierowcy.
Da się jednak rozwiązać problem inaczej, a mianowicie korzystając z usługi speców od auto-detailingu. Pomogą nie tylko w usunięciu uszczerbku na lakierze, ale także w doprowadzeniu całej karoserii do dobrego stanu.

Co można zregenerować w zakładzie auto detailingu?

Wszelkie rysy i zadrapania to robota w sam raz dla auto-detailerów. Dopóki płaszczyzna blachy nie została zmieniona albo mocno uszkodzona, pomocy można szukać w zakładzie auto-detailingu. Nawet jeśli masz problem z bardzo głęboką rysą, dopóki nie naruszyła ona blachy a tylko powłokę lakieru, jest to do uratowania baz interwencji lakiernika. Nie będzie także potrzebna popularna w naszym kraju „szpachla, szpachla” ani tona lakieru.
Okresowa wizyta w zakładzie auto-detailingu to nie tylko sposób na widoczne z daleka rysy. Za niewielkie (względem lakiernika) pieniądze można zadbać o całą powierzchnię karoserii, pozbyć się mikrouszkodzeń, przebarwień lakieru czy pęknięć. Jeśli nie miałeś jeszcze styczności z takim zakładem, warto wybrać się choćby z ciekawości, zapytać o radę czy najoptymalniejsze rozwiązania dla twojego samochodu. W dłuższej perspektywie, regularne wizyty w auto-spa pozwolą ci nie tylko cieszyć się pięknem lakieru, ale także zapobiec korozji i koszom z nią związanym.

Najnowsze wpisy

Dlaczego nie zwlekać z wymianą opon na letnie?

Dlaczego nie zwlekać z wymianą opon na letnie?

Zima odchodzi na dobre, wiosna rozgościła się za oknem i powoli zaczynamy wyglądać ku ciepłym, letnim dniom. Wraz ...
Rzeczoznawca samochodowy – kiedy zdecydować się na jego pomoc?

Rzeczoznawca samochodowy – kiedy zdecydować się na jego pomoc?

Rzeczoznawca samochodowy najczęściej kojarzy się z osobą, która zjawia się kiedy dojdzie do kolizji lub wypadku, ogląda, wycenia, ...
Samochód po zimie – co w nim sprawdzić?

Samochód po zimie – co w nim sprawdzić?

Sezon zimowy potrafi być udręką nie tylko dla kierowcy, ale także dla jego samochodu. Wysokie amplitudy temperatur, wysoka ...