Przygotowanie auta do sprzedaży

Przygotowanie auta do sprzedaży

Nadszedł czas, żeby rozstać się ze swoim samochodem? Każdy sprzedawca chce, aby cena za zbywany samochód była jak najlepsza. Ciężko jest jednak przebić się na tle konkurencji, gdyż liczba samochodów używanych dostępnych w Polsce od ręki jest ogromna. Zarówno w komisach jak i u prywatnych sprzedawców, można znaleźć przyzwoite egzemplarze w uczciwej cenie. Co zrobić, aby wyróżnić się na tle innych ofert?

Jak kupiec szuka samochodu

Świadomość odnośnie procesu kupowania samochodu używanego wciąż się wśród Polaków kształtuje. Coraz większe grono nabywców rzetelnie podchodzi do tematu, pogłębia wiedzę i dokładnie sprawdza, na co ma zwrócić szczególną uwagę przed nabyciem konkretnego modelu. Jednak w handlu samochodami, jak zresztą w każdym innym, jedna zasada jest niezmienna – ludzie kupują oczami. Widok nienagannie wyglądającego samochodu potrafi go sprzedać, zanim jeszcze kupujący uświadomi sobie, że już za chwilę wyłoży pokaźną sumę. Dlaczego tak się dzieje? To dość proste: myślimy, że jeśli coś ładnie wygląda, to zapewne jest dobrej jakości. Ten mechanizm sprawdza się bardzo często. Jak sprawić, żeby sprzedawane auto prezentowało się w najlepszy możliwy sposób?

Specjalistyczne przygotowanie auta do sprzedaży – usługa na każdy portfel

Warsztaty mechaniczne, a wśród nich Irmar Serwis, świadczą usługi profesjonalnego przygotowania samochodu do sprzedaży. Na czym to polega? Oględnie mówiąc, na doprowadzeniu auta z zewnątrz i wewnątrz do stanu jak najbardziej przyjaznego dla oka. Samochód jest dokładnie odkurzany, aby pozbyć każdej drobinki brudu. Elementy plastikowe oraz opony są czyszczone z wykorzystaniem specjalistycznych środków, a następnie nabłyszczane. Z zewnątrz wóz jest dokładnie myty, później nabłyszczany, a na koniec karoseria zabezpieczana jest hydrowoskiem. Oprócz tego, przeprowadza ozonowanie wnętrza, aby pozbyć się brzydkich zapachów i bakterii. Zwieńczeniem jest sesja zdjęciowa, na której auto będzie przedstawione pod idealnie dobranymi kątami i z odpowiedniej perspektywy.

Czy gra jest warta świeczki?

Z pewnością tak! Inwestując w przygotowanie auta do sprzedaży nie tylko zwiększamy swoją szansę na szybsze znalezienie kupca, ale także możemy spodziewać się, że uzyskamy za nie lepszą cenę. Usługa profesjonalnego przygotowania samochodu do sprzedaży jest przystępna cenowo, a mając na uwadze, że znacznie podbija ona atrakcyjność pojazdu na portalach sprzedażowych, z pewnością zwróci się ona z nawiązką.

Najnowsze wpisy

Rozrząd na pasku i na łańcuchu - wady i zalety

Rozrząd na pasku i na łańcuchu – wady i zalety

Wokół napędu wałka rozrządu narosło wiele mitów. Obiegowa opinia głosi, że łańcuszek rozrządu jest trwalszy, „bezobsługowy” i niezawodny. ...
Przygotowanie auta do sprzedaży

Przygotowanie auta do sprzedaży

Nadszedł czas, żeby rozstać się ze swoim samochodem? Każdy sprzedawca chce, aby cena za zbywany samochód była jak ...
Kupno samochodu używanego - bez warsztatu ani rusz

Kupno samochodu używanego – bez warsztatu ani rusz

Zakup używanego samochodu to w Polsce standard – wciąż wielu z nas nie może pozwolić sobie na nowy ...