Cechy odpowiedniego warsztatu samochodowego

Niedawno na Facebooku zachęcaliśmy do oceniania naszego warsztatu na jednym z portali. Szczera i pełna opinia jest dla nas bardzo istotna. Dzięki niej wiemy, co w naszym warsztacie samochodowym funkcjonuje tak, jak powinno, a nad czym musimy jeszcze popracować. Poza tym na podstawie takich wpisów potencjalni klienci wyrabiają sobie opinię o danych mechanikach samochodowych. I często to właśnie wpisy w internecie sprawiają, że kierowca zaufa konkretnemu warsztatowi i jemu powierzy naprawę auta. Wirtualne wpisy klientów warsztatów to jednak nie wszystko. Jakimi kryteriami powinniśmy się jeszcze kierować przy wyborze mechanika?

Na dzień dobry zwróćmy uwagę na to, kiedy dany warsztat rozpoczął działalność. Jeżeli ktoś świadczy usługi od kilkunastu lat, możemy być spokojniejsi, że zna się na swoim fachu. Jeżeli ktoś kiepsko wykonywałby swoją pracę to na pewno nie utrzymałby się na rynku przez dekadę i zatrudnia raczej doświadczonych mechaników. Oczywiście nie możemy skreślać jakiegoś zakładu tylko dlatego, że został otwarty nie dawno. Ale też raczej nie chcielibyśmy być “królikiem doświadczalnym” dla jakiejś firmy.

Kolejną wartą sprawdzenia kwestią jest zakres prowadzonej obsługi. Jeżeli zakład prowadzi kompleksową obsługę w zakresie mechaniki pojazdowej, elektromechaniki czy wulkanizacji możemy liczyć na kompleksowe sprawdzenie stanu naszego auta i kompletne działania naprawcze. Zrobienie większości napraw może nam pozwolić na tańsze wykonanie całości, a już na pewno na suma sumarum szybszą obsługę.

Na czasie zaoszczędzimy też jeżeli na naszej głowie nie będzie zakup części potrzebnych do naprawy. Niektóre warsztaty prowadzą sklep z częściami, inne maja swoich sprawdzonych dostawców części, z dość solidnymi upustami. Przed warto się dowiedzieć, czy możemy podczas naprawy skorzystać z takich udogodnień.

Decyzja o wyborze konkretnego mechanika nie jest łatwa, dlatego powinna ją poprzedzić solidna analiza i “wywiad środowiskowy”. Wiadomo, że niekiedy czas nagli i na takie decyzje nie mamy zbyt dużo czasu. Pamiętajmy jednak, że oddajemy komuś nasze “cacko”, na które wydaliśmy nasze całe oszczędności!

Najnowsze wpisy

Samodzielna naprawa niewielkich ubytków lakieru, czyli pasta polerska, drobnoziarnisty papier ścierny i wosk

Niewielkie ubytki lakieru, rysy, drobne otarcia oraz wykwity korozji to problemy, z którymi właściciel samochodu może poradzić sobie ...

Koło dwumasowe – jak wydłużyć jego życie?

Koło zamachowe dwumasowe to odpowiednik koła zamachowego sztywnego, powstały ze względu na rosnącą pojemność i moc silników, szczególnie ...

Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy?

Lakier na karoserii samochodu pełni zarówno funkcje ozdobne, jak też chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Specjalna ...