Biały samochód: wady i zalety

mercedes-pullman-8-osobowy-auto-do-slubu-mragowo

Kiedyś na rynku samochodów nie było zbyt wielkiego wyboru. Brało się to, co jest. I kilkadziesiąt lat temu parkingi w wielu miastach wyglądały bardzo podobnie. Więc jeśli ktoś otrzymał „przydział” na białego, małego fiata, to nie kręcił nosem, tylko brał to co jest.

Teraz czasy się zmieniły. Wybór jest ogromny: możemy kupić auto duże, albo małe, stare lub nowe, paleta kolorów też jest bardzo szeroka, ogranicza jest jedynie zasobność naszego portfela. Mimo wielkiego wyboru nadal jest wielu koneserów samochodów w kolorze białym. I nie są to jedynie osoby prowadzące działalność związaną z branżą weselną.

Co motywuje koneserów białych samochodów? Przede wszystkim estetyka. Biały pojazd ma też swój styl i pewną magię. Biały pojazd doskonale prezentuje się na drodze i wyróżnia się z kolorowego tłumu. Widok bieli jest bardzo przyjemny i kojący. Poza tym według statystyk policyjnych białe samochody rzadziej ulegają wypadkom: są po prostu lepiej widoczne na drodze.

Niestety, poza zaletami białe pojazdy posiadają także nieco wad. Dla ich koneserów – po prostu wyzwań. Utrzymanie w czystości białego pojazdu wymaga większego przyłożenia się do mycia samochodu i dbania o stan karoserii. Nasze wizyty na myjni samochodowej powinny być częstsze i przede wszystkim skuteczniejsze. Dlatego posiadając biały samochód warto korzystać np. z myjni parowej. Wielu ludzi nie zauważa śladów polerowania czy woskowania białych aut. A niestety na bieli łatwiej osadza się wszelkiego rodzaju kurz, czy bród. Nawet, gdy auto jest garażowane, to osadza się na nim pył ze ścian, czy podłogi. Poza tym biały kolor bardzo przyciąga ptaki. Czym to grozi – nie musimy wspominać.

Biały samochód? Tak, ale dla koneserów. Śnieżno-mleczny kolor przeznaczony jest dla osób, które będą wiedzieć jak o niego zadbać. I robić to regularnie.

 

 

 

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...