Woskowanie samochodu – wykonywać samodzielnie czy na profesjonalnej myjni? Różnice.

56769863_6145833926424_65042727032586240_n

Lakier na każdym samochodzie z dnia na dzień staje się coraz starszy. Przeciętna żywotność samochodów wskazywana przez producentów sięga 10 lat, dlatego nie inwestują oni w bardziej wytrzymałe lakiery. Jednak istnieje bardzo ciekawe i proste rozwiązanie, które może sprawić, że każdy lakier odzyska świeżość i prawdziwą głębię koloru. Można to osiągnąć dzięki woskowaniu.

Samodzielne woskowanie samochodu

Samochód można wywoskować samemu. Aby tego dokonać trzeba w pierwszej kolejności sprawdzić stan lakieru. Wszelkie defekty, brud i niewłaściwe oczyszczenie sprawią, że wosk będzie się utrzymywał krócej. Jeżeli mamy pewność, że z lakierem wszystko jest w porządku można przystąpić do działania. Do woskowania najlepiej przystąpić w zacienionym miejscu, gdzie nie sięgają promienie słoneczne.

Aby przejść do woskowania samochodu trzeba wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów takich jak: specjalny aplikator gąbkowy, mikrowłókno. Nie można używać przypadkowych materiałów z uwagi na ryzyko wystąpienia zarysowań i innych szkód! Wosk należy nałożyć na powierzchnię lakieru za pomocą gąbkowego aplikatora. Warstwa produktu nie może być za bardzo gruba. Można także nałożyć wosk gołymi rękami, o ile jesteśmy pewni, że jest on najwyższej jakości i nie podrażni skóry. Taki sposób nakładania wosku jest znacznie szybszy.

Bardzo ważne jest to, aby nie nakładać produktu od razu na całą powierzchnię samochodu. Znacznie utrudni to polerowanie. Kiedy wosk jest już nałożony trzeba odczekać kilka minut i można przejść do dokładnego polerowania. Należy wykonywać to kulistymi ruchami, używając trochę więcej siły.  Jeżeli cały proces woskowania przebiegnie poprawnie, samochód będzie zachwycał wspaniałym, lustrzanym połyskiem i głębią koloru.

Samodzielne woskowanie samochodu zajmuje sporo czasu. Jest to jednak bardzo dokładna metoda, pod warunkiem, że zostanie wykonana odpowiednio.

Woskowanie samochodu w profesjonalnych myjniach samochodowych

Niektórzy wolą skorzystać z usług profesjonalnych myjni. Świadczą one kompleksowe usługi począwszy od dokładnego umycia do woskowania. Mniej dokładne może być woskowanie automatyczne, jednak myjnie zwykle mogą się pochwalić niezwykłą skutecznością. Woskowanie odbywa się szybciej, stosowane są produkty najwyższej jakości, które charakteryzują się trwałością i właściwościami pozwalającymi na skuteczną ochronę samochodu przed wszelkimi czynnikami. Woskowanie samochodu w myjniach jest także droższe niż samodzielna praca.

 

Najnowsze wpisy

Czy opłaca się inwestować w instalację LPG? Jeśli tak, to którą generację wybrać?

Samochody z instalacją LPG są coraz częściej spotykane w Polsce, ponieważ jest to najpopularniejszy sposób na ograniczenie kosztów ...

Diesel czy benzyna? Najkorzystniejszy wybór dla naszych potrzeb

Wybór odpowiedniego rodzaju silnika w naszym nowym samochodzie jest niezwykle istotny, gdyż jednostka napędowa ma ogromny wpływ na ...

Recykling, czy utylizacja zużytych opon? Gdzie mogą trafić opony, które zostawimy w serwisie

Zakup nowych opon wiąże się z koniecznością pozbycia się dotychczas używanych. Można je zutylizować, pozostawić w serwisie samochodowym ...