Remonty w okolicy

Minione wybory samorządowe nie sprawiły, że przedwcześnie zakończyły się remonty dróg w Nowej Hucie. Większość z nich trwać będzie jeszcze długo po Nowym Roku.

Nadal trwają prace w kluczowych miejscach dla ruchu po Nowej Hucie, czyli na Placu Centralnym i na Rondzie Czyżyńskim. Wzdłuż Placu Centralnego możemy się poruszać tylko Aleją Jana Pawła II. Nieczynny jest wciąż przejazd pomiędzy Centrum A i B, oraz Centrum D i C. Cała Aleja Jana Pawła II ma być przejezdna do końca roku.

Aktualnie nie ma możliwości bezpośredniego połączenia Alei Jana Pawła II z Aleją Generała Andersa ulicą Ludźmierską. Niedawno także na Andersa rozpoczął się remont, na skrzyżowaniu pomiędzy osiedlami Kolorowym, Handlowym, Zgody, a Teatralnym. Warto pamiętać, że o zmianach w organizacji ruchu i pierwszeństwa przejazdu. Traktował o tym m.in. odcinek programu produkcji TVP Kraków „Jedź bezpiecznie”, do którego link zamieściliśmy na naszej stronie na Facebooku. Dla przypomnienia: pierwszeństwo mają tramwaje kursujące pomiędzy Placem Centralnym a Rondem Kocmyrzowskim. Potem samochody jadące od strony Alei Przyjaźni i z powrotem, dopiero na końcu te jadące od strony Placu Centralnego. Remonty w tych okolicach automatycznie powodują wzmożony ruch na równoległej trasie wylotowej z Nowej Huty w stronę Bieńczyc, czyli pomiędzy osiedlami Teatralnym a Górali.

Jakiś czas temu zakończył się remont odcinka drogi ulicy Kocmyrzowskiej, tuż przy wjeździe na Wzgórza Krzesławickie, tuż przed skrzyżowaniem ulic Darwina z ulicą Poległych w Krzesławicach. Nie notujemy tam aktualnie większych utrudnień w ruchu. Trwa jednak remont skrzyżowania Kocmyrzowskiej z Bulwarową. Szczególnie trzeba być czujnym skręcając w okolicy stacji Arge.

Niedawno zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu między osiedlami Szkolnym, Stalowym, Hutniczym a Szklanymi Domami, popularnie zwanym „B1”. Doczekaliśmy się bezwarunkowego skrętu np. z Alei Solidarności w ulicę Orkana. I słusznie, bo w tym miejscu wyjątkowo często dochodziło do kolizji z udziałem samochodów, tramwajów i pieszych.

Póki co łagodna, bezdeszczowa i brak obfitych opadów śniegu sprzyjają budowlańcom. Czy wykorzystają szansę jak najszybszego ułatwienia nam poruszania się po okolicy?

Zdjęcie: Fakt.pl

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...