Niewidzialna wycieraczka i inne sposoby wspierania wycieraczek samochodowych w trakcie pracy

liście jesienne na przedniej szybie samochodu

Wycieraczki w płynie, niewidzialna wycieraczka, dobry płyn do spryskiwaczy – to podstawowe, sposoby wspierania wycieraczek samochodowych w trakcie pracy. Są też inne. Niewidzialna wycieraczka do szyb to nie jedyne rozwiązanie, które przedłuża okres eksploatacji wycieraczek, a dodatkowo ma wpływ na lepszą widoczność w trakcie jazdy podczas opadów. Jakie to rozwiązania? Odpowiedź w naszym artykule.

Wycieraczki w płynie, albo niewidzialne wycieraczki – to jeden z popularnych sposobów zapewnienia dobrej widoczności podczas jazdy. A dodatkowo także ochrony wycieraczek samochodowych przed przyspieszonym zużyciem. Zresztą nie tylko samych piór wycieraczek.

W trakcie jazdy z prędkością autostradową (powyżej 110 km/h) napęd wycieraczek musi pokonywać bardzo duże opory powietrza. A to sprawia, że może dojść do jego przyspieszonej awarii. O ile pióra wycieraczek do drogich nie należą (jednak ich wymiana także obciąża budżet), to silnik napędzający wycieraczki jest już bardzo drogi.

Przeczytaj również: Jak dbać o skórę w samochodzie?

Wycieraczka w płynie – co to jest?

Płyn do szyb „niewidzialna wycieraczka” to specjalny środek, który nakłada się na przednią i tylną szybę, ale można też nałożyć go na szyby boczne i na szkła lusterek bocznych. Po co?
Niewidzialna wycieraczka do szyb samochodowych zawiera składniki, które tworzą na szybie niewidzialną (w pełni przezroczystą) warstwę. Ma ona właściwości hydrofobowe. Co to znaczy?

Preparat „niewidzialna wycieraczka” sprawia, że krople deszczu bardzo szybko spływają po szybie. Co to daje? Jakie zalety ma płyn „niewidzialna wycieraczka”?
• Podczas jazdy w deszczu albo podczas opadów śniegu, krople wody spływają bardzo szybko po szybie. Dzięki temu układ wycieraczek i same pióra wycieraczek są mniej obciążone i mogą pracować znacznie krócej.
• Podczas jazdy z prędkością powyżej 55km/h (a zwłaszcza z większymi prędkościami, powyżej 70km/h), niewidzialna wycieraczka powoduje, że woda sama spływa z szyb, pod wpływem pędu powietrza. Sprawia to, że szyby (przednia i boczne) oczyszczają się same podczas jazdy.
• To bardzo dobry preparat dla aut z bardzo dużymi szybami (np. w samochodach dostawczych, autobusach, samochodach ciężarowych, samochodach typu SUV), gdzie w trakcie intensywnego deszczu wycieraczki mają mnóstwo pracy. Żeby oczyścić szybę o bardzo dużej powierzchni, pióra muszą być bardzo długie. I muszą pracować bardzo szybko, co z kolei obciąża układ oczyszczania szyb.

Przeczytaj również: Jakie uszkodzenia można usunąć za pomocą autodeailingu?

Jaka niewidzialna wycieraczka jest najlepsza?

Kierowcy mają do wyboru preparaty „wycieraczka niewidzialna” do samodzielnego nałożenia, albo specjalistyczne preparaty, których nałożenie można zlecić w warsztatach.
Mamy zatem dwie opcje.
Niewidzialna wycieraczka – jaka najlepsza?
Zdecydowanie ta druga opcja. Czyli nałożona w warsztacie. To najlepsza niewidzialna wycieraczka, w dodatku najbardziej trwała. Specjaliści w warsztatach i salonach detailingu stosują produkty najwyższej jakości.

Trzeba też pamiętać o tym, że nałożenie niewidzialnej wycieraczki wymaga sporo pracy. Szyba musi być dokładnie umyta i odtłuszczona specjalistycznym środkiem. Sama niewidzialna wycieraczka musi być nałożona równomiernie i odpowiednio wypolerowana.

Niewidzialna wycieraczka a mróz

Niewidzialna wycieraczka zimą także doskonale spełnia swoją rolę. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby nie nakładać jej zimą. Wycieraczkę trzeba nakładać w ciepłe dni. Albo w ogrzewanym garażu lub studiu detailingowym.

Jak jeszcze można odciążyć wycieraczki samochodowe w trakcie pracy?

Aby zapobiec uszkodzeniom wycieraczek w trakcie pracy, a także chronić drogi silnik i mechanizm należy:
• Regularnie (minimum raz w miesiącu) myć szyby w aucie za pomocą płynu do mycia szyb, a także myć pióra wycieraczek.
• W trakcie długotrwałej jazdy w deszczu robić przerwy na parkingu, żeby mechanizm i silnik mógł odpocząć.
• Co kilka miesięcy smarować mechanizm wycieraczek np. za pomocą białego smaru.

Najlepsza niewidzialna wycieraczka w Krakowie – odwiedź IRMAR

Jeśli chcesz cieszyć się świetną widocznością przez długi czas i oszczędzać wycieraczki oraz drogi napęd wycieraczek – odwiedź IRMAR. Nasi pracownicy zastosują w Twoim aucie perfekcyjną niewidzialną wycieraczkę.

Najnowsze wpisy

Co zrobić żeby szyby w samochodzie nie zamarzały od środka?

Dlaczego szyby w samochodzie zamarzają od środka? Głównym powodem jest woda (wilgoć, para wodna), która dostaje się do ...

Oświetlenie wnętrza samochodu – czy są przepisy, które określają jakie światła trzeba montować wewnątrz pojazdu?

Z jakich elementów składa się typowe oświetlenie wewnętrzne samochodu? Czy oświetlenie wewnętrzne auta można modyfikować? Czy są przepisy, ...

Problemy po wymianie tarcz i klocków hamulcowych

Hamulce piszczą po wymianie tarcz i klocków w Twoim samochodzie? Po wymianie tarcz i klocków słabo hamuje? Sprawdźmy, ...