Motoryzacyjne gadżety pod choinkę

Zbliża się ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem, a to znak, że już pora zaopatrzyć się w prezenty… Tradycyjnie stajemy przed dylematem: co kupić? Dla miłośników motoryzacji szczególnie miłe będą upominki związane z ich pojazdami. Płyta z kolędami to może nie najtrafniejszy pomysł. Ale niektóre gadżety, które możemy nabyć za niewielkie pieniądze mogą być bardzo przydatne, zwłaszcza w zimie.

Najprostszym i najtańszym przedmiotem jest skrobaczka do szyb. Kto w ciemne, zimowe poranki wyrusza w trasę, ten wie jak to niezbędny gadżet, dla którego ciężko znaleźć zastępstwo, a usuwanie szronu z pojazdu pudełkiem od płyty CD to ostateczność. Niezbędnym atrybutem kierowcy w zimie jest także zmiotka do śniegu. Białego puchu należy pozbyć się z całej karoserii. Nie tylko po to, by ułatwić sobie sterowanie samochodem: za nieodśnieżone auto policja może wlepić mandat. Jeżeli ktoś nie lubi zbytnio się rozdrabniać, może zaopatrzyć się, lub kogoś bliskiego w szczotko-skrobaczkę, którą bez problemu nabędziemy w każdym sklepie motoryzacyjnym i hipermarkecie.

Gdy lód na szybach jest szczególnie uciążliwy, zwłaszcza podczas długotrwałych mrozów, niezbędny może okazać się odmrażacz do szyb. Ułatwi on usuwanie lodowej pokrywy, zmniejszając obawy o zarysowanie szyb. Ważny gadżetem jest także odmrażacz do zamków w aerozolu. Tu ważna uwaga: nośmy go ze sobą a nie trzymajmy w samochodzie… Wielu, kierowców zorientowało się, o tym fakcie dopiero, gdy kluczyk w drzwiach nie zadziałał jak należy.

Zimą nie można zapominać o wycieraczkach: może komuś z rodziny przydadzą się nowe pióra? Bez nich możemy zapomnieć o sprawnym usuwaniu padającego śniegu. Czasami możemy zapomnieć w ogóle o odpaleniu samochodu, gdy posłuszeństwa odmówi nam akumulator. Dlatego niezbędne mogą się okazać kable rozruchowe.

Gdy wybieramy się na narty w góry lub na sylwestra nie zapominajmy, na wszelki wypadek, wziąć ze sobą linki holowniczej. W typowo górskich kurortach niezbędne okazać się mogą łańcuchy na koła. O termosie z czymś ciepłym do picia nie wspominając!

Najnowsze wpisy

Co zrobić żeby szyby w samochodzie nie zamarzały od środka?

Dlaczego szyby w samochodzie zamarzają od środka? Głównym powodem jest woda (wilgoć, para wodna), która dostaje się do ...

Oświetlenie wnętrza samochodu – czy są przepisy, które określają jakie światła trzeba montować wewnątrz pojazdu?

Z jakich elementów składa się typowe oświetlenie wewnętrzne samochodu? Czy oświetlenie wewnętrzne auta można modyfikować? Czy są przepisy, ...

Problemy po wymianie tarcz i klocków hamulcowych

Hamulce piszczą po wymianie tarcz i klocków w Twoim samochodzie? Po wymianie tarcz i klocków słabo hamuje? Sprawdźmy, ...