Jak korzystnie zaprezentować nasz samochód, żeby sprzedać go za satysfakcjonującą kwotę?

Jak korzystnie zaprezentować nasz samochód, żeby sprzedać go za satysfakcjonującą kwotę?

Rynek motoryzacyjny w Polsce rozwija się bardzo prężnie, a nasi rodacy chętnie zmieniają samochody na nowsze. Auta wystawione chociażby poprzez ogłoszenia w internecie mają duże szanse szybko znaleźć nabywcę. Nie każdy samochód zostanie jednak sprzedany za dobrą cenę. W uzyskaniu odpowiedniej kwoty często przeszkadzają drobne błędy, których przy odrobinie chęci i wiedzy można by uniknąć. 

Czystość to podstawa

Brudny samochód nie wygląda zachęcająco. Kurz na karoserii z pewnością nie sprawi, że potencjalny kupujący zachwyci się naszą ofertą. W celu poprawy wizerunku pojazdu udajmy się z nim na myjnię samochodową. Tam zostanie on nie tylko pozbawiony kurzu, ale również wywoskowany. W ramach usługi może być też wykonane czyszczenie wnętrza; odkurzanie, dokładne mycie szyb oraz plastików.

Warto zdecydować się też na ozonowanie. Polega ono na czyszczeniu tapicerki za pomocą gazu, którym jest ozon. Całość trwa nie dłużej niż 25 minut. Po wykonanym zabiegu wnętrze auta zyskuje piękny zapach. Zlecenie tej usługi opłaci nam się w momencie oględzin – możliwe, że potencjalny kupujący poczuje się w naszym aucie znakomicie między innymi dzięki ładnemu zapachowi.

Pokazać to, co najlepsze

Gdy już nasz samochód jest odpowiednio przygotowany, należy jeszcze wyeksponować wszystkie jego atuty na zdjęciach. Osoby nie mające na co dzień do czynienia ze sprzedażą aut często nie doceniają wagi dobrze zrobionych ujęć. Niektórzy co prawda starają się, by były one wykonane w jak najlepszy sposób, ale takie fotografie zazwyczaj nie są idealne. Z tego powodu samochód powinien być traktowany jak przedmiot w sklepie internetowym.

Każdy, kto choć w niewielkim stopniu interesuje się tą tematyką wie, że przedmioty tam są przedstawiane w jak najlepszym świetle – w przenośni oraz dosłownie. Nie każdy potrafi wykonać perfekcyjne zdjęcia, ale są ludzie, którzy tajniki fotografii produktowej poznali na wylot. To fotografowie, oferujący usługi profesjonalnej sesji zdjęciowej auta. 

Koszty się zwracają

Jeśli chodzi o koszt sesji zdjęciowej, jest on zależny od doświadczenia danego fotografa. Najczęściej kwoty zaczynają się od 150 PLN. W tej cenie otrzymujemy godzinną sesję, w trakcie której wykonywanych jest około 30-40 zdjęć naszego auta. Przeważnie w ciągu doby fotograf przesyła je do klienta, który ma możliwość wyboru najlepszych z nich. Takie zabiegi z pewnością zwiększą nasze szanse na otrzymanie korzystnej ceny za samochód, a to sprawi, że pieniądze wydane na myjnię czy profesjonalną sesję zwrócą nam się z nawiązką. 

Najnowsze wpisy

Różnica pomiędzy oponami zimowymi a oponami letnimi z homologacją zimową

Różnica pomiędzy oponami zimowymi a oponami letnimi z homologacją zimową

Opona letnia z homologacją zimową brzmi na pozór sprzecznie. Jeszcze niedawno opony całoroczne były nowiną, do której nie ...
Polisa na życie a COVID-19. Czy po chorobie oferta polisy może być gorsza

Polisa na życie a COVID-19. Czy po chorobie oferta polisy może być gorsza?

COVID-19, pomimo pojawienia się wyczekiwanych szczepionek, nadal jest poważnym problemem zdrowotnym na całym świecie. To sprawia, że do ...
Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w samodzodzie?

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Skórzana tapicerka w aucie to obiekt pożądania niejednego mężczyzny. Nadaje ona samochodowi stylu i charakteru, podnosi prestiż i ...