W naszej ofercie znajdziesz usługę myjni parowej! Dlaczego jest tak gorąco polecana przez specjalistów?

tył samochodu w trakcie mycia na myjni samochodowej

Za sprawą swoich licznych atutów, myjnia parowa zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jej zalety doceniają zwłaszcza kierowcy, którym zależy na nowoczesnych i praktycznych rozwiązaniach. Dlaczego są polecane nawet przez specjalistów?  

Myjnia parowa – działanie 

Zasada jest tutaj bardzo prosta – do mycia wykorzystuje się suchą parę o wysokiej temperaturze (od 80 nawet do 200 stopni C), wypuszczaną pod bardzo dużym ciśnieniem. Skutecznie dociera ona nawet do trudno dostępnych miejsc, pozwalając skutecznie wyczyścić kołpaki, felgi, progi, uszczelki, zawiasy i wszelkie inne elementy samochodowe. 

Bezpieczne mycie

Tradycyjne myjnie, szczególnie te w których stosuje się szczotki myjące, mogą prowadzić do zarysowania delikatnej karoserii. Korzystanie z pary jest bezpieczne dla pojazdu – ryzyko uszkodzenia lakieru jest zredukowane do minimum! Taka myjnia to więc najlepszy wybór dla właścicieli samochodów, którzy pragną utrzymać wóz w jak najlepszym stanie.

Znakomita skuteczność 

Para wodna o wysokiej temperaturze doskonale sobie radzi nawet z dużymi zabrudzeniami i pozwala usunąć wyschnięte błoto, tłuszcz i nie tylko bez stosowania dodatkowych, szkodliwych dla zdrowia detergentów! Ponadto, bez trudu dociera w trudno dostępne miejsca znacznie skuteczniej niż woda, a dzięki wysokiej temperaturze wykazuje działanie dezynfekujące i pozwala usunąć nie tylko brud, ale także pleśń oraz bakterie.

Szerokie zastosowanie

Znakomite właściwości pary można również wykorzystać do wyczyszczenia wnętrza samochodu. Świetnie radzi sobie z zabrudzoną tapicerką i nadaje się do różnych materiałów. Możemy usunąć brud oraz nieprzyjemny zapach ze środka pojazdu. Para nadaje się również do mycia części mechanicznych, np. silnika.

W trosce o środowisko 

Myjnia parowa to wyjątkowo oszczędne rozwiązanie – podczas procesu zużywa mniej więcej 2 litry wody, czyli nawet 50 razy mniej niż tradycyjne! Ponadto, używana jest mniejsza ilość detergentów – ze względu na wysoką skuteczność pary wodnej, ich stosowanie nie jest po prostu konieczne!

Podsumowując, myjnia parowa pod wieloma względami przewyższa tradycyjne. Jest ekologiczna i znakomicie radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, pozostawiając lakier w nienaruszonym stanie! Z powodzeniem może również służyć do czyszczenia tapicerki oraz elementów mechanicznych. Korzystając z myjni parowej, możemy skrupulatnie zadbać o wygląd swojego pojazdu.

Najnowsze wpisy

Drugie życie Twojego samochodu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dąży do tego, aby posiadać swój samochód. Oprócz właściwości technicznych cenimy sobie także ...

Jak przebiega serwis automatycznej skrzyni biegów?

Każdy, kto kiedyś prowadził pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię, docenia komfort i wygodę takiego rozwiązania. Samochód sam dostosowuje ...

Najczęstsze zimowe usterki samochodowe

Nie od dziś wiadomo, że zima należy z pewnością do najmniej lubianych przez kierowców pór roku. Jest wiele ...