W naszej ofercie znajdziesz usługę myjni parowej! Dlaczego jest tak gorąco polecana przez specjalistów?

clement-m-Ng3xrviPrhk-unsplash

Za sprawą swoich licznych atutów, myjnia parowa zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jej zalety doceniają zwłaszcza kierowcy, którym zależy na nowoczesnych i praktycznych rozwiązaniach. Dlaczego są polecane nawet przez specjalistów?  

Myjnia parowa – działanie 

Zasada jest tutaj bardzo prosta – do mycia wykorzystuje się suchą parę o wysokiej temperaturze (od 80 nawet do 200 stopni C), wypuszczaną pod bardzo dużym ciśnieniem. Skutecznie dociera ona nawet do trudno dostępnych miejsc, pozwalając skutecznie wyczyścić kołpaki, felgi, progi, uszczelki, zawiasy i wszelkie inne elementy samochodowe. 

Bezpieczne mycie

Tradycyjne myjnie, szczególnie te w których stosuje się szczotki myjące, mogą prowadzić do zarysowania delikatnej karoserii. Korzystanie z pary jest bezpieczne dla pojazdu – ryzyko uszkodzenia lakieru jest zredukowane do minimum! Taka myjnia to więc najlepszy wybór dla właścicieli samochodów, którzy pragną utrzymać wóz w jak najlepszym stanie.

Znakomita skuteczność 

Para wodna o wysokiej temperaturze doskonale sobie radzi nawet z dużymi zabrudzeniami i pozwala usunąć wyschnięte błoto, tłuszcz i nie tylko bez stosowania dodatkowych, szkodliwych dla zdrowia detergentów! Ponadto, bez trudu dociera w trudno dostępne miejsca znacznie skuteczniej niż woda, a dzięki wysokiej temperaturze wykazuje działanie dezynfekujące i pozwala usunąć nie tylko brud, ale także pleśń oraz bakterie.

Szerokie zastosowanie

Znakomite właściwości pary można również wykorzystać do wyczyszczenia wnętrza samochodu. Świetnie radzi sobie z zabrudzoną tapicerką i nadaje się do różnych materiałów. Możemy usunąć brud oraz nieprzyjemny zapach ze środka pojazdu. Para nadaje się również do mycia części mechanicznych, np. silnika.

W trosce o środowisko 

Myjnia parowa to wyjątkowo oszczędne rozwiązanie – podczas procesu zużywa mniej więcej 2 litry wody, czyli nawet 50 razy mniej niż tradycyjne! Ponadto, używana jest mniejsza ilość detergentów – ze względu na wysoką skuteczność pary wodnej, ich stosowanie nie jest po prostu konieczne!

Podsumowując, myjnia parowa pod wieloma względami przewyższa tradycyjne. Jest ekologiczna i znakomicie radzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami, pozostawiając lakier w nienaruszonym stanie! Z powodzeniem może również służyć do czyszczenia tapicerki oraz elementów mechanicznych. Korzystając z myjni parowej, możemy skrupulatnie zadbać o wygląd swojego pojazdu.

Najnowsze wpisy

W naszej ofercie znajdziesz usługę myjni parowej! Dlaczego jest tak gorąco polecana przez specjalistów?

Za sprawą swoich licznych atutów, myjnia parowa zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jej zalety doceniają zwłaszcza kierowcy, którym ...

Nadchodzą mrozy, uwaga na lakier samochodowy!

Zima zbliża się coraz większymi krokami. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto przetrwało ją w dobrym ...

Coś stuka w aucie, ale nie wiadomo co? To czas na komputerową diagnostykę

Z pewnością każdy chociaż raz był w sytuacji, kiedy to samochód zaczął szwankować, lecz przyczyna awarii nie była ...