Ubezpieczenie assistance – dlaczego warto je mieć?

anja-Dt86cdOH-x4-unsplash

Ubezpieczenie assistance w Polsce jest coraz bardziej popularną opcją ochrony. Według danych statystycznych ponad 2,6 milionów obywateli korzysta z takich pakietów. Czy warto wykupić taką usługę? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym jest assistance?

Jest to dobrowolne ubezpieczenie, którego celem jest zapewnienie nam określonej pomocy (technicznej, medycznej, informacyjnej itp.) w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Polisa obejmuje takie sfery jak: transport samochodowy, podróżowanie czy zdrowie.

Rodzaje 

Ubezpieczenia assistance możemy podzielić na kilka rodzajów:

  • Komunikacyjne – zapewnia pomoc techniczną oraz medyczną kierowcy i pasażerom podczas podróżowania samochodem. W razie awarii pojazdu lub wypadku możemy liczyć na pomoc w postaci udzielenia informacji na temat najbliższego serwisu samochodowego, naprawy, dostarczenia paliwa, holowania, wynajęcia pojazdu zastępczego, zakwaterowania w hotelu lub umożliwienia kontynuacji podróży bądź powrotu. Pakiet komunikacyjny jest najbardziej popularny i bardzo często bezpłatnie oferowany w zestawie do polisy OC i AC.
  • Medyczne – ten pakiet zapewnia nam oraz naszej rodzinie pomoc medyczną. Tego typu usługi mogą dotyczyć np. udzielenia informacji medycznych poprzez telefon, organizację opieki domowej po okresie hospitalizacji oraz pokrycie kosztów, organizację wizyty lekarskiej i pielęgniarki oraz transportu.
  • W podróży – gwarantuje pomoc w trakcie wyjazdów turystycznych. Dotyczy głównie pomocy medycznej, ale także pomocy w dalszej podróży lub w powrocie. Ubezpieczenie assistance w podróży w większości przypadków jest uzupełnieniem ubezpieczenia turystycznego, a jego celem jest pokrycie kosztów leczenia za granicą.

Assistance a OC

Gołe ubezpieczenie cywilne nie zapewnia nam auta zastępczego, noclegu w hotelu czy powrotu do domu. Ponadto, możemy wykupić pakiet, który zapewni nam także pomoc prawną lub opiekę nad przewożonym pupilem! W sytuacji kryzysowej taki pakiet może okazać się nieoceniony, szczególnie za granicą, podczas wakacji – kiedy przebywamy w nieznanym kraju. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na ubezpieczenie międzynarodowe, które trwa dokładnie tyle, ile nasza podróż.

Czas działania

Assistance zaczyna obowiązywać w momencie podpisania umowy i opłacenia składki, wygasa natomiast po upłynięciu określonego w umowie terminu. Zazwyczaj okres ubezpieczenia wynosi rok.

Najnowsze wpisy

Ubezpieczenie assistance – dlaczego warto je mieć?

Ubezpieczenie assistance w Polsce jest coraz bardziej popularną opcją ochrony. Według danych statystycznych ponad 2,6 milionów obywateli korzysta ...

Na czym polega bieżnikowanie opon? Czym się różni bieżnikowanie na zimno i na gorąco?

Każdy z nas wie, jak drogi potrafi być zestaw nowych opon wyprodukowanych przez renomowaną firmę. Z tego powodu ...

Do czego służy pasek klinowy? Dlaczego trzeba jak najszybciej reagować na jego uszkodzenia?

Pasek klinowy jest niepozornym, lecz niezbędnym elementem silnika. Napędza on wiele podzespołów, takich jak np. pompa wspomagania układu ...