Kiedy pomaga nam assistance?

8.-Ubezpieczenie-Assistance-1-min

W poprzednim odcinku nakreśliliśmy czym jest ubezpieczenie assistance. Przypomnijmy: to rodzaj dobrowolnej polisy, która chroni nas w różnych, losowych sytuacjach, wykraczających poza zakres ubezpieczenia OC i AC. Ubezpieczenie cieszy się coraz większą popularnością, a firmy ubezpieczeniowe toczą walkę o klienta wyścig o jak najbogatszy zakres polisy.

Przed czym może chronić nas assistance? Tak na prawdę zakres ochrony może być nieograniczony. Bo ilu kierowców, tyle zdarzeń losowych. Z assistance korzystamy zwykle podczas wypadku, stłuczki, bądź awarii. Są też rozszerzone pakiety, chroniące nas po kradzieży. Wykupiona polisa pomaga nam niezależnie od miejsca awarii, czy zamieszkania. Dzięki assistance na miejscu wypadku lub awarii pojawi się pomoc. Specjalista najpierw podejmie próbę naprawy pojazdu. Gdy to się nie uda nasze auto zostanie odholowane do mechanika samochodowego, a dla nas znajdzie się samochód zastępczy. W niektórych przypadkach możemy liczyć na transport taksówką, albo zakwaterowanie w hotelu. Gdy szwankuje nam zdrowie assistance służy pomocą medyczną, a nawet hospitalizacją. Pakiet bywa szczególnie przydatny podczas wizyty za granicą. Dzięki niemu będziemy mieli zapewnioną pomoc podczas pobytu w innym kraju, np. poprzez zabukowanie miejsc noclegowych, pomoc logistyczna, tłumaczenie etc.

Assistance to kompleksowa pomoc informacyjna przez telefon: dzwoniąc na konkretny numer uzyskamy podstawowe wskazówki z zakresu medycyny, mechaniki samochodowej, dowiemy się informacji o pogodzie, utrudnieniach na trasie, korkach i wypadkach.

Pakiet assistance często pomaga kierowcom, którzy są zapominalscy, albo roztargnieni. Za mało nalałeś paliwa? Nie ma problemu, dowieziemy. Wlałeś złe paliwo do baku? Pomożemy. Zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie? Już śpieszymy z pomocą. Złapana guma, spalona żarówka, rozładowany akumulator też nie stanowią przeszkody, dla firm świadczących usługę ubezpieczenia assistance.

 

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...