Przydarzyła Ci się awaria? Pamiętaj, aby wycenić naprawę

mercedes-cls-550-on-vossen-vvs-cv3-05

Awaria samochodu może przydarzyć się każdemu kierowcy, zarówno podczas codziennej podróży, jak i w czasie wyjazdu na wakacje. W takiej sytuacji każdy będzie bardzo zestresowany, gdyż taka sytuacja nie zdarza się na co dzień i zazwyczaj wielu z nas nie wie, jak się w niej zachować.

Włączamy światła awaryjne i stoimy czy jedziemy dalej?

Awaria jest bardzo niebezpieczna, szczególnie jeśli zdarzy się na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu. Jeśli mamy możliwość zjechania w bezpieczne miejsce (zatoczka lub usunięcie się z jezdni) to należy to zrobić jak najszybciej, by nie zagrażać sobie i innym kierowcom. Gdy nasz pojazd jest całkowicie unieruchomiony, pamiętajmy o tym, aby odpowiednio to zasygnalizować poprzez umieszczenie trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości za samochodem oraz uruchomienie świateł awaryjnych. Należy również wyjsiąść i pozostać w bezpiecznym miejscu (najlepiej za barierkami, jeśli takowe są obok pasa drogowego).

Koszty holowania 

W przypadku posiadania pełnego pakietu assistance, warto w tym momencie go wykorzystać, gdyż za holowanie do miejsca zamieszkania czy do warsztatu nie zapłacimy nic – pokryje to nasz ubezpieczyciel. Jeśli go nie posiadamy, warto na spokojnie zadzwonić do kilku firm oferujących taką usługę, gdyż wielu właścicieli pomocy drogowej w takiej sytuacji próbuje wyłudzić jak największą zapłatę.

Usunięcie awarii w samochodzie

Dla własnego bezpieczeństwa finansowego warto uszkodzony pojazd przywieźć do domu, a dopiero później na spokojnie analizować jego naprawę i szukać mechanika do wykonania tej usługi. Laweciarze zazwyczaj oferują warsztaty, jednak nie warto korzystać z ich polecenia, gdyż finalnie takie miejsca mogą być naprawdę kosztowne, gdy zostaniemy naciągnięci na wysokie kwoty.

Sprowadzając uszkodzony samochód do domu możemy zadzwonić do różnych warsztatów w celu wstępnej wyceny. Dzięki temu będziemy mieli pogląd na koszty i będziemy na nie przygotowani, przez co finansowo nic nas nie zaskoczy. Nie musimy również martwić się o transport uszkodzonego pojazdu, gdyż w dzisiejszych czasach praktycznie każdy serwis posiada swoją pomoc drogową. A w przypadku profesjonalnego warsztatu, dostaniemy auto zastępcze, które jest wliczone w cenę całej naprawy.

Najnowsze wpisy

Powłoki ochronne lakieru - czy ta inwestycja się opłaca?

Powłoki ochronne lakieru – czy ta inwestycja się opłaca?

Dla jednych samochód to narzędzie, które ma przede wszystkim jeździć. Inni życzą sobie, żeby do tego wyglądał czysto ...
Filtry samochodowe - gwarancja zdrowia Twojego i samochodu

Filtry samochodowe – gwarancja zdrowia Twojego i samochodu

Filtry samochodowe pełnią w samochodzie szereg funkcji, które wpływają nie tylko na „zdrowie” pojazdu, ale także zdrowie jego ...
Geometria kół, czyli detal, którego nie chcesz zaniedbać

Geometria kół, czyli detal, którego nie chcesz zaniedbać

Geometria kół, czyli najprościej mówiąc ich pozycja neutralna względem siebie i osi pojazdu, jest kluczowa dla zachowania nie ...