Przydarzyła Ci się awaria? Pamiętaj, aby wycenić naprawę

mercedes-cls-550-on-vossen-vvs-cv3-05

Awaria samochodu może przydarzyć się każdemu kierowcy, zarówno podczas codziennej podróży, jak i w czasie wyjazdu na wakacje. W takiej sytuacji każdy będzie bardzo zestresowany, gdyż taka sytuacja nie zdarza się na co dzień i zazwyczaj wielu z nas nie wie, jak się w niej zachować.

Włączamy światła awaryjne i stoimy czy jedziemy dalej?

Awaria jest bardzo niebezpieczna, szczególnie jeśli zdarzy się na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu. Jeśli mamy możliwość zjechania w bezpieczne miejsce (zatoczka lub usunięcie się z jezdni) to należy to zrobić jak najszybciej, by nie zagrażać sobie i innym kierowcom. Gdy nasz pojazd jest całkowicie unieruchomiony, pamiętajmy o tym, aby odpowiednio to zasygnalizować poprzez umieszczenie trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości za samochodem oraz uruchomienie świateł awaryjnych. Należy również wyjsiąść i pozostać w bezpiecznym miejscu (najlepiej za barierkami, jeśli takowe są obok pasa drogowego).

Koszty holowania 

W przypadku posiadania pełnego pakietu assistance, warto w tym momencie go wykorzystać, gdyż za holowanie do miejsca zamieszkania czy do warsztatu nie zapłacimy nic – pokryje to nasz ubezpieczyciel. Jeśli go nie posiadamy, warto na spokojnie zadzwonić do kilku firm oferujących taką usługę, gdyż wielu właścicieli pomocy drogowej w takiej sytuacji próbuje wyłudzić jak największą zapłatę.

Usunięcie awarii w samochodzie

Dla własnego bezpieczeństwa finansowego warto uszkodzony pojazd przywieźć do domu, a dopiero później na spokojnie analizować jego naprawę i szukać mechanika do wykonania tej usługi. Laweciarze zazwyczaj oferują warsztaty, jednak nie warto korzystać z ich polecenia, gdyż finalnie takie miejsca mogą być naprawdę kosztowne, gdy zostaniemy naciągnięci na wysokie kwoty.

Sprowadzając uszkodzony samochód do domu możemy zadzwonić do różnych warsztatów w celu wstępnej wyceny. Dzięki temu będziemy mieli pogląd na koszty i będziemy na nie przygotowani, przez co finansowo nic nas nie zaskoczy. Nie musimy również martwić się o transport uszkodzonego pojazdu, gdyż w dzisiejszych czasach praktycznie każdy serwis posiada swoją pomoc drogową. A w przypadku profesjonalnego warsztatu, dostaniemy auto zastępcze, które jest wliczone w cenę całej naprawy.

Najnowsze wpisy

Polerowanie reflektorów w naszym serwisie!

Wszystkie elementy naszego auta zużywają się w różnym tempie. Czasami coś trzeba wymienić na nowe, a niekiedy wystarczy ...

Geometria kół, czyli konieczność szczególnie w zimie

Źle ustawiona geometria kół jest bardzo niebezpieczna podczas jazdy, a niekorzystne warunki, takie jak mokra nawierzchnia, jeszcze bardziej ...

Jak przechowywać opony, których akurat nie używamy?

Większość z nas używa dwóch kompletów ogumienia do auta. Po sezonie zimowym zmieniamy opony na letnie, a po ...