Przedstawiamy naszą nową usługę: auto detailing! Kiedy warto z niej skorzystać?

reflektor starego pomarańczowego samochodu

Każdy samochód – prędzej czy później – potrzebuje renowacji. Jest to maszyna, która ulega zniszczeniu, eksploatacji czy zwyczajnemu zabrudzeniu wynikającemu z użytkowania. Warto zatem dbać nie tylko o sprawność techniczną pojazdu podczas dorocznych przeglądów, ale również o jego stan fizyczny czy walory estetyczne. Rozwiązaniem jest tzw. auto detailing. Co to jest? Kiedy warto z niego skorzystać? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Auto detailing – czyli co?

To proces kompleksowej renowacji i konserwacji samochodu bądź jego wybranych elementów. Dotyczy on czyszczenia zarówno wnętrza auta – wówczas mamy do czynienia z detailingiem wnętrza – jak i na zewnątrz – detailing zewnętrzny. Zoptymalizowany proces regeneracji pojazdu obejmuje:

  • konserwację przestrzeni pasażerskiej, bagażnika,
  • czyszczenie tapicerki, kokpitu,
  • renowacja skóry,
  • korekta lamp,
  • oczyszczanie podsufitu,
  • konserwacja powłoki lakierniczej,
  • regeneracja kół, szyb,
  • odrestaurowanie elementów chromowanych,
  • czyszczenie karoserii,
  • polerowanie powłoki lakierniczej.

Renowacja drobnych elementów

Odnowa samochodu dotyczy również szeregu bardzo małych części będących w wyposażeniu auta – na przykład śrubki, plastikowe osłonki czy małe wgłębienia. Podczas detailingu czyścimy wszystkie zakamarki oraz miejsca trudno dostępne. Do tego procesu wykorzystujemy specjalne preparaty, które są bezpieczne dla samochodu, a także dla jego użytkowników. Kluczem do najlepszego efektu renowacji jest natomiast precyzja czyszczenia oraz stosowane produkty, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Kiedy skorzystać z auto detailingu?

Warto skusić się na usługę, gdy dostrzegamy, że stan naszego pojazdu ulega widocznemu pogorszeniu. Właściciele samochodów dość często decydują się także na nią tuż przed sprzedażą samochodu. Dlaczego? Głęboka renowacja i kompleksowe czyszczenie znacząco podnoszą wartość auta, co w efekcie okazuje się niezwykle korzystne dla naszych Klientów.

Po co stosować auto detailing?

Regeneracja jest niezbędna, by przywrócić fabryczny stan pojazdu – pod względem technicznym, jak i wizualnym, wewnątrz oraz na zewnątrz. W konsekwencji uzyskujemy doskonale odnowiony samochód, którego żywotność stanowczo się wydłuża. Kompleksowa konserwacja jest ponadto gwarantem wyższej wartości rynkowej. Warto więc regularnie dbać zarówno o wnętrze samochodu, jak i o jego stan zewnętrzny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą auto detailingu.

Najnowsze wpisy

Drugie życie Twojego samochodu

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dąży do tego, aby posiadać swój samochód. Oprócz właściwości technicznych cenimy sobie także ...

Jak przebiega serwis automatycznej skrzyni biegów?

Każdy, kto kiedyś prowadził pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię, docenia komfort i wygodę takiego rozwiązania. Samochód sam dostosowuje ...

Najczęstsze zimowe usterki samochodowe

Nie od dziś wiadomo, że zima należy z pewnością do najmniej lubianych przez kierowców pór roku. Jest wiele ...