Odgrzybiamy klimatyzację!

11111

Niezależnie od warunków atmosferycznych klimatyzacja to niezbędny element każdego samochodu w dzisiejszych czasach. Daje nam przede wszystkim duży komfort jazdy. W każdej porze roku możemy dostosować temperaturę wewnątrz pojazdu do naszych potrzeb. Niestety, „klima”, jak każdy element samochodu wymaga naszej uwagi, inwestycji i regularnego serwisu. Zaniedbana klimatyzacja nie tylko nie będzie działała prawidłowo i skróci znacznie swoją żywotność. Może także być niebezpieczna dla naszego zdrowia.

Klimatyzacja działa w warunkach dużej wilgoci. Niestety, te warunki sprzyjają rozwojowi i rozprzestrzenianiu się różnych grzybów i roztoczy, które dostarczane są do wnętrza samochodu zamiast przyjemnego i świeżego powietrza. Cały przyjemny zapach i komfort jazdy trafia szlag. Do tego narażamy na szwank nasze zdrowie. O szkodliwym działaniu niesprawnej klimatyzacji sporo mogą powiedzieć alergicy, albo osoby chorujące na astmę.

W takich sytuacjach ważne jest żeby działać szybko i skutecznie. I regularnie: solidne sprawdzenie i serwis klimatyzacji powinniśmy wykonywać w sprawdzonym warsztacie samochodowym co najmniej raz w roku. Jednym ze sposobów odgrzybianie jest piankowanie. Preparat grzybobójczy występuje w tym przypadku w formie sprayu. Zestaw zawiera także elastyczny wężyk, którym wprowadzamy środek do parownika za pomocą kanałów nawiewowych.

Grzyby w  klimatyzacji samochodowej niwelowane są także metodą ultradźwiękową. Specjalnym urządzeniem specjalista rozpyla środek chemiczny poprzez dźwięki o niskiej częstotliwości.

Bardzo skuteczną i coraz popularniejszą metodą serwisowania klimatyzacji jest ozonowanie. Specjalne urządzenie wytwarza ozon, który ma duże zdolności utleniające, co błyskawicznie eliminuje wszelkiego rodzaju bakterie, pleśń i kurz oraz nieprzyjemny zapach we wnętrzu auta.

Niezależnie od sposobu odgrzybiania musimy pamiętać o tym, że jego skuteczność nie jest wieczna. Solidny i kompleksowy serwis klimatyzacji powinniśmy przeprowadzać co roku. Wtedy klimatyzacja będzie nam służyć prawidłowo przez wiele lat. I nie ucierpi na tym nasze zdrowie.

 

 

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...