Od czego zależy wysokość składki assistance?

lu100914mg_094.1200

Bez ubezpieczenia samochodu nie ma co się wychylać z domu. Polisa OC to absolutna podstawa. Za brak OC możemy słono zapłacić. Jeśli ktoś posiada droższy samochód, bardziej się o niego martwi i mocno eksploatuje to zwykle zabezpiecza go także ubezpieczeniem autocasco. Coraz większą popularnością cieszy się także assistance, o czym już wspominaliśmy na naszych łamach. Dziś poszerzymy ten temat.

Czym kierujemy się wybierając polisę assistance? Warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia: kiedy i w jakich okolicznościach uzyskamy pomoc, a w jakich możemy o niej zapomnieć? Ważna jest także renoma i opinia danej firmy ubezpieczeniowej: ilość klientów, opinie o ich usługach. Informacji na ten temat możemy poszukać w internecie, najlepiej jednak popytać znajomych, którzy korzystali z danej firmy i określonych polis.

Rzecz jasna dla wielu kierowców podstawowym kryterium wyboru polisy assistance jest cena. Te są bardzo zróżnicowane i wpływ na nie ma bardzo wiele czynników. Firma ubezpieczeniowa, gdy ustala wysokość składki bierze pod uwagę np. rodzaj samochodu (czy jest to samochód osobowy, czy dostawczy), rocznik auta czy przebieg. Istotny jest także okres, na jaki zawieramy ubezpieczenie. Duże znaczenie ma też zakres polisy, im jest szerszy, tym cena drożeje oraz sposób zapłaty (czy z góry płacimy całość, czy w ratach). Przywileje cenowe przy zakupie polisy assistance mają zwykle kierowcy, którzy posiadają w danej firmie już inne rodzaje ubezpieczeń, np. OC lub AC.

Niezależnie od pakietu jaki wykupimy, assistance jest niewątpliwie korzystną inwestycją, pozwalającą chronić nas na wypadek najczęstszych przypadków podczas użytkowania samochodu. Oferta na rynku ubezpieczeń jest bardzo szeroka, agent na pewno dopasuje coś do naszych potrzeb i możliwości kieszeni.

 

 

 

Najnowsze wpisy

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco to produkt ubezpieczeniowy, który pozwala zrekompensować straty wynikające z różnych nieprzyjemnych sytuacji, których może doświadczyć twój ...
Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Jeśli masz dość wosku, który jest rozwiązaniem na krótką metę i co chwilę trzeba go nakładać ponownie, powłoka ...
Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Temperatura silnika jest jednym z najważniejszych parametrów jego pracy. Kiedy dojdzie do uszkodzenia systemu odpowiedzialnego za kontrolowanie temperatury, ...