Nadchodzą mrozy, uwaga na lakier samochodowy!

Nadchodzą mrozy, uwaga na lakier samochodowy!

Zima zbliża się coraz większymi krokami. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto przetrwało ją w dobrym stanie, powinniśmy zadbać o nie już teraz! Ponieważ nie wszyscy mogą pozwolić sobie na garażowanie auta, codzienna walka ze zgromadzonym przez noc śniegiem i rozgrzewanie silnika staje się wraz z nadejściem chłodnych poranków uciążliwą koniecznością. Popularne skrobaczki do szyb i pozostawianie auta na mrozie przez cały okres zimy mogą okazać się wyjątkowo złym pomysłem. Jak przygotować się na nadejście zimnych miesięcy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście.

Jak zadbać o lakier samochodowy?

Karoserię powinniśmy zabezpieczyć jeszcze przed pojawieniem się pierwszych opadów śniegu. Przygotowując się do zimy należy bardzo dokładnie ją umyć i nawoskować. W momencie gdy mróz rozgości się na dobre, także powinniśmy myć samochód, gdy tylko temperatura wyniesie powyżej zera. Dzięki temu usuniemy z niego sól, którą są posypywane drogi w trakcie opadów, i zabezpieczymy warstwą wosku, która będzie chroniła lakier.

Kolejnym aspektem jest zakupienie odpowiedniej szczotki do odśnieżania. Zwykłe skrobaczki mogą rysować karoserię. W przypadku takich kuchennych, ich włosie również może okazać się zbyt twarde i uszkodzić powierzchnię samochodu. Optymalnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zakup specjalnego artykułu o miękkich włóknach. Pozwoli on na skuteczne zmiecenie świeżego śniegu z auta bez zarysowywania lakieru. Z kolei jego minusem jest, że nie pozbędzie się puchu, który zdążył już przymarznąć.

Jak usunąć zmarzlinę z karoserii?

Jedynym bezpiecznym sposobem jest zaparkowanie samochodu w cieplejszym miejscu. Dzięki temu szron ulegnie rozpuszczeniu i zniknie, nie pozostawiając żadnych śladów na lakierze. Co więcej, pozbycie się lodu i ogrzanie wozu wpłynie również w pozytywny sposób na jego akumulator i silnik. Jeśli tylko mamy taką okazję, powinniśmy jak najczęściej parkować auto w miejscu, w którym panuje dodatnia temperatura.

Jak śnieg i lód wpływają na pracę naszego samochodu?

Przede wszystkim sprzyjają pojawianiu się niechcianych usterek. Najczęstsze z nich to niedziałające światła i rozruszniki oraz rozładowane akumulatory. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić również problemy z układem paliwowym. Jest to spowodowane głównie przez wilgoć, która uszkadza styki w obwodach. W ekstremalnych warunkach, w samochodach działających na olej napędowy może wytrącić się parafina. Będzie ona utrudniać przepływ paliwa i uniemożliwiać odpalenie wozu. Większości z tym problemów można zapobiec parkując pojazd w miejscu, w którym panuje temperatura powyżej zera. Usunie to całą wilgoć i rozgrzeje płyny.

Najnowsze wpisy

Ubezpieczenie na życie w dobie-pandemii

Ubezpieczenie na życie w dobie pandemii

Pandemia choroby COVID-19 wywoływanej nowym rodzajem koronawirusa SARS-CoV-2 trwa już miesiące, a nadchodzący sezon grypowy wzmaga obawy i ...
Półoś napędowa jak jeździć żeby przetrwała dłużej

Półoś napędowa jak jeździć żeby przetrwała dłużej

Półoś napędowa odgrywa jedną z kluczowych ról w układzie napędowym. Jej rolą jest przeniesienie momentu obrotowego z dyferencjału ...
Korekta lakieru czy warto robić to samemu

Korekta lakieru czy warto robić to samemu

Piasek, drobne kamyczki, myjnia automatyczna czy przypadkowe otarcie o żywopłot – te i wiele innych czynników powodują, że ...