Nadchodzą mrozy, uwaga na lakier samochodowy!

juha-lakaniemi-Y3gJZuWKyeg-unsplash

Zima zbliża się coraz większymi krokami. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto przetrwało ją w dobrym stanie, powinniśmy zadbać o nie już teraz! Ponieważ nie wszyscy mogą pozwolić sobie na garażowanie auta, codzienna walka ze zgromadzonym przez noc śniegiem i rozgrzewanie silnika staje się wraz z nadejściem chłodnych poranków uciążliwą koniecznością. Popularne skrobaczki do szyb i pozostawianie auta na mrozie przez cały okres zimy mogą okazać się wyjątkowo złym pomysłem. Jak przygotować się na nadejście zimnych miesięcy? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście.

Jak zadbać o lakier samochodowy?

Karoserię powinniśmy zabezpieczyć jeszcze przed pojawieniem się pierwszych opadów śniegu. Przygotowując się do zimy należy bardzo dokładnie ją umyć i nawoskować. W momencie gdy mróz rozgości się na dobre, także powinniśmy myć samochód, gdy tylko temperatura wyniesie powyżej zera. Dzięki temu usuniemy z niego sól, którą są posypywane drogi w trakcie opadów, i zabezpieczymy warstwą wosku, która będzie chroniła lakier.

Kolejnym aspektem jest zakupienie odpowiedniej szczotki do odśnieżania. Zwykłe skrobaczki mogą rysować karoserię. W przypadku takich kuchennych, ich włosie również może okazać się zbyt twarde i uszkodzić powierzchnię samochodu. Optymalnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie zakup specjalnego artykułu o miękkich włóknach. Pozwoli on na skuteczne zmiecenie świeżego śniegu z auta bez zarysowywania lakieru. Z kolei jego minusem jest, że nie pozbędzie się puchu, który zdążył już przymarznąć.

Jak usunąć zmarzlinę z karoserii?

Jedynym bezpiecznym sposobem jest zaparkowanie samochodu w cieplejszym miejscu. Dzięki temu szron ulegnie rozpuszczeniu i zniknie, nie pozostawiając żadnych śladów na lakierze. Co więcej, pozbycie się lodu i ogrzanie wozu wpłynie również w pozytywny sposób na jego akumulator i silnik. Jeśli tylko mamy taką okazję, powinniśmy jak najczęściej parkować auto w miejscu, w którym panuje dodatnia temperatura.

Jak śnieg i lód wpływają na pracę naszego samochodu?

Przede wszystkim sprzyjają pojawianiu się niechcianych usterek. Najczęstsze z nich to niedziałające światła i rozruszniki oraz rozładowane akumulatory. W skrajnych przypadkach mogą wystąpić również problemy z układem paliwowym. Jest to spowodowane głównie przez wilgoć, która uszkadza styki w obwodach. W ekstremalnych warunkach, w samochodach działających na olej napędowy może wytrącić się parafina. Będzie ona utrudniać przepływ paliwa i uniemożliwiać odpalenie wozu. Większości z tym problemów można zapobiec parkując pojazd w miejscu, w którym panuje temperatura powyżej zera. Usunie to całą wilgoć i rozgrzeje płyny.

Najnowsze wpisy

W naszej ofercie znajdziesz usługę myjni parowej! Dlaczego jest tak gorąco polecana przez specjalistów?

Za sprawą swoich licznych atutów, myjnia parowa zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jej zalety doceniają zwłaszcza kierowcy, którym ...

Nadchodzą mrozy, uwaga na lakier samochodowy!

Zima zbliża się coraz większymi krokami. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto przetrwało ją w dobrym ...

Coś stuka w aucie, ale nie wiadomo co? To czas na komputerową diagnostykę

Z pewnością każdy chociaż raz był w sytuacji, kiedy to samochód zaczął szwankować, lecz przyczyna awarii nie była ...