Myjnia parowa? Warto spróbować!

35201896_2097664693608257_1857070410554671104_n

Myjnia parowa, jako alternatywa myjni automatycznej i bezdotykowej zyskuje coraz większe grono użytkowników. Nie bez powodu. Myjnia parowa ma szereg zalet dotyczących zarówno samego procesu mycia samochodu, jego skuteczności, bezpieczeństwa i szybkości. Nie bez znaczenia są także kwestie ekonomiczne i ekologiczne. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej zaletom myjni parowej.

Po co jedziemy na myjnię samochodem? Żeby go wyczyścić! Skuteczność to najważniejsze kryterium wyboru myjni samochodowej. Niezależnie od tego, czy kierowca odwiedza myjnię co parę miesięcy, czy co parę dni, jego samochód ma wyjechać z sesji mycia czysty, lśniący i błyszczący. Kropka. Myjnia parowa zdecydowanie te efekty zapewnia. Skuteczność czyszczenia zapewniona jest głównie dzięki myciu pod bardzo wysokim ciśnieniem (waha się w przedziale od ośmiu do dziesięciu barów). Oprócz tego brud atakowany jest przez wysoką temperaturę, od 80 do 120 stopni Celsjusza i w tym pojedynku nie dajemy mu większych szans.

Czy czysty samochód, nie ważne jakimi sposobami i środkami to nasz jedyny cel? No nie… Ważne jest, żeby droga do lśniącej karoserii nie prowadziła po trupach. Co z tego, że auto będzie błyszczeć, skoro nasza karoseria będzie porysowana. Na szczęście gdy myjemy auto na myjni parowej nam to nie grozi. Para wodna jest bezlitosna dla kurzu, brudu, czy piasku, jednak z lakierem obchodzi się dużo delikatniej. Nie pozostawia smug, czy zarysowań, jak to się niestety zdarza, gdy auto szorujemy twardymi szczotkami na myjni automatycznej, albo ostrym strumieniem wody na bezdotykowej.

Myjnia parowa to bardzo wszechstronne rozwiązanie. Poza karoserią wymyjemy też koła, czy felgi, możemy ją wykorzystać do umycia wewnętrznej części samochodu, albo nawet silnika. Myjnia wykorzystująca parę wodną jest otwarta zarówno dla samochodów, jak i innych pojazdów. Niedawno naszą myjnię parową przy ulicy Makuszyńskiego odwiedziła… łódka! Zapraszamy!

 

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...