Myjnia parowa – doskonała opcja na jesień

45369961_2385051054869618_6893976848623992832_n

Regularne mycie samochodu to podstawa dbania o nasze “cztery kółka”. Chronimy w ten sposób nasz pojazd przed korozją, do tego auto wygląda estetycznie, nawet w ponurej, jesiennej scenerii. A brudne pojazdy nie podobają się nie tylko kierowcom i pasażerom – uwagę może na zapaskudzony pojazd zwrócić także policja i wlepić nam mandat. Sposobów czyszczenia pojazdów jest kilka. My ze swojej strony polecamy odwiedzić myjnię parową. Szczególnie jesienią jest to optymalny sposób pozbycia się brudu z naszego auta. Dlaczego?

Przede wszystkim myjnia parowa jest bardzo skuteczna. Dzięki niej bez trudu pozbędziemy się wszelkiego rodzaju brudu, kurzu, plam, zachlapań. A jesienią nasza karoseria narażona jest w sposób szczególny: jest pełno błota, kurzu, liści. Swoje robi też smog, a jak wiadomo sezon grzewczy mamy w pełni. I niesie to za sobą solidną warstwę pyłu, który katastrofalnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale także karoserię pojazdu.

Wizyta na myjnia parowej jest też dość szybkim rozwiązaniem. Warto wcześniej, telefonicznie umówić się na wizytę, unikniemy wtedy kolejek. Bo dbających o czystość auta jesienią jest więcej niż zwykle.

W myjni parowej “robotę” za nas zrobi obsługa punktu – to kolejna zaleta, bo chlapanie się na mrozie w myjni samoobsługowej nie jest ani przyjemne, ani zdrowe.

Zaletą mycia parą jest także to, że wykorzystywana jest niewielka ilość wody. A co za tym idzie auto dużo szybciej schnie. Listopad to czas, gdy niskie temperatury i poranne przymrozki stają się powoli normą. A skutki zamarznięcia pojazdu po “zwykłym” myciu w dużej ilości wody mogą być opłakane.

Najnowsze wpisy

Samodzielna naprawa niewielkich ubytków lakieru, czyli pasta polerska, drobnoziarnisty papier ścierny i wosk

Niewielkie ubytki lakieru, rysy, drobne otarcia oraz wykwity korozji to problemy, z którymi właściciel samochodu może poradzić sobie ...

Koło dwumasowe – jak wydłużyć jego życie?

Koło zamachowe dwumasowe to odpowiednik koła zamachowego sztywnego, powstały ze względu na rosnącą pojemność i moc silników, szczególnie ...

Jakie czynniki niszczą lakier samochodowy?

Lakier na karoserii samochodu pełni zarówno funkcje ozdobne, jak też chroni ją przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Specjalna ...