Kupno samochodu. Jak łatwo można popełnić błąd?

shutterstock_664835935

Kupno samochodu jest ważnym momentem z pewnością dla wielu z Was. Trudno się dziwić, w końcu to chwila, w której znajdujecie nie tylko auto, które będzie Wam służyć przez bardzo długi czas, ale również coś bliskiego Waszemu sercu, czemu poświęcicie wiele uwagi przez najbliższe lata. Chcecie zatem kupić samochód, który nie tylko będzie sprawny, ale również spełni wszystkie Wasze wymagania. Niestety, w obecnych czasach nie jest to takie proste.

Uważajcie na nieuczciwych ,,handlarzy”

Jednym z podstawowych mankamentów związanych z kupnem własnego samochodu jest to, że rynek jest przepełniony nieuczciwymi sprzedawcami. Niestety w wielu przypadkach stwierdzenia typu: ,,auto w 100% sprawne” są dalekie od prawdy. Nieuczciwi sprzedawcy przede wszystkim poszukują osób, które kompletnie nie znają się na samochodach. Wierzą w to, że uda im się sprzedać wybrakowany model i na tym zarobić. Zabezpieczenie przed takimi praktykami nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. ,,Handlarze” mają bardzo dużo sposobów na to, żeby na pierwszy rzut oka ukryć wszelkie usterki. Osoba, która nie ma na co dzień doświadczenia z pojazdami mechanicznymi, nie będzie w stanie wyłapać szczegółów, które dla mechanika będą proste do wychwycenia. Dlatego też, najlepszą decyzją dla Was będzie zabranie na oglądanie samochodu ze sobą profesjonalnego mechanika. Będzie on w stanie niemal od razu wychwycić bardzo dużą ilość problemów, których Wy możecie nie zauważyć. Przykładowo: jadąc samochodem, będzie w stanie usłyszeć chociażby zużyte wahacze. Dlatego też, biorąc taką osobę, możecie być pewni, że dogłębnie sprawdzi dany pojazd. 

Sprawdź samochód przed zakupem

Nawet wprawne oko doświadczonego mechanika może przegapić pewne mankamenty, które sprytni ,,handlarze” próbują skrzętnie ukrywać. Wtedy najlepszym wyborem jest skorzystać z usług serwisów, które oferują kompleksowe sprawdzenie pojazdu. Firmy, takie jak nasza, oferują sprawdzenie wszystkich elementów samochodu, jak choćby:

  • układ zawieszenia,
  • układ kierowniczy,
  • układ hamulcowy,
  • wycieki oleju lub innych płynów eksploatacyjnych,
  • diagnostykę komputerową,
  • pomiar grubości lakieru,
  • kontrola sprawności alternatora.

Po analizie wszystkich tych rzeczy, możecie być pewni, że samochód, który kupujecie, jest sprawny i zgodny z tym, co w ogłoszeniu umieścił sprzedawca. Pamiętajcie, że przezorny zawsze ubezpieczony. Nie ma sensu ryzykować, zwłaszcza że nieuczciwy sprzedawca wykorzysta okazję i będzie próbował sprzedawać Wam samochód, którego stan będzie pozostawiał wiele do życzenia. A to może wiązać się z kosztownymi naprawami tuż po zakupie. Zapewne nie chcecie wkładać dodatkowych kilka tysięcy w naprawy, które będą konieczne tylko dlatego, że pospieszyliście się podczas zakupu, prawda? Te kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, które wykorzystacie na sprawdzenie auta, z pewnością zwróci Wam się z nawiązką i oszczędzi potencjalnych nieprzyjemności.

Najnowsze wpisy

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco to produkt ubezpieczeniowy, który pozwala zrekompensować straty wynikające z różnych nieprzyjemnych sytuacji, których może doświadczyć twój ...
Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Jeśli masz dość wosku, który jest rozwiązaniem na krótką metę i co chwilę trzeba go nakładać ponownie, powłoka ...
Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Temperatura silnika jest jednym z najważniejszych parametrów jego pracy. Kiedy dojdzie do uszkodzenia systemu odpowiedzialnego za kontrolowanie temperatury, ...