Kolejny rok remontów w Krakowie

346715_ori

Nowy rok, nowi my. Postanowienia i plany noworoczne nie dotyczą wyłącznie ludzi. Każdy nowy rok niesie za sobą także szereg planów i założeń inwestycyjnych, mających na celu ułatwienie nam życia w tym pięknym kraju. Postanowienia, jak to postanowienia – z ich realizacją różnie bywa. Lista planów w Krakowie jest jednak bardzo pokaźna. Zwłaszcza tych dotyczących wszelkiego rodzaju remontów dróg i chodników. Będzie więc nam się wygodniej poruszać po mieście. Oczywiście dopiero, gdy się zakończą, bo jak wiemy każdy remont w Krakowie wiąże się z rozkopanym obszarem, pozamykanymi ulicami, objazdami i korkami. Co zatem nas czego w mieście w roku 2018?

 

Rozpisany został m.in. przetarg na przebudowę ulicy Kocmyrzowskiej. Dołoży to utrudnień w rejonie mając w pamięci długo ciągnący się remont Ronda Kocmyrzowskiego. Do remontu jest odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicami Darwina i Poległych w Krzesławicach do granic miasta (plus fragment drogi wojewódzkiej nr 776 w Prusach). Powstać mają chodniki, ścieżki rowerowe oraz przystanki.

Kolejną kluczową inwestycją jest remont ulicy Igołomskiej. Od skrzyżowania z u. Giedroycia do ul. Brzeskiej, na odcinku siedmiu kilometrów droga jest poszerzana do dwóch pasów, co znacznie usprawni ruch w stronę Krakowa. Remont ma zakończyć się do końca 2019 roku.

Ogromną inwestycją jest także budowa Trasy Łagiewnickiej. Przedsięwzięcie zakłada m.in. powstanie linii tramwajowej od ul. Zakopiańskiej do pętli na Kurdwanowie. Koszt inwestycji to ok. 800 mln. zł.

Rok 2018 to też początek przebudowy alei 29 Listopada. Start zależy od niezbędnych dokumentów, które póki co kompletuje wykonawca (planowany start to połowa roku). przebudowany ma zostać trzykilometrowy odcinek od. ulicy Opolskiej do granic Krakowa. Trasa ma się zwiększyć do dwóch (miejscami trzech) pasów ruchu w każdym kierunku. Oprócz tego powstać ma nowa infrastruktura dla pieszych i rowerzystów, oraz nowe skrzyżowania. Koszt inwestycji to 95 mln. zł. Całość prac ma się zakończyć w 2021 roku.

W 2018 roku ma się też zacząć budowa linii tramwajowej od Krowodrzy Górki na Górkę Narodową. Planowany czas zakończenia to jesień 2020 roku.

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...