Drugie życie Twojego samochodu

myjnia-bezdotykowa-1

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy dąży do tego, aby posiadać swój samochód. Oprócz właściwości technicznych cenimy sobie także jego wygląd. Odpowiedni lakier, zadbane siedzenia, lśniący kokpit i zachwycające felgi – to tylko nieliczne z elementów, na które zwracamy uwagę. Co zrobić, gdy jednak nasze auto nie jest już pierwszej młodości, a chcielibyśmy je sprzedać? Czy można coś zrobić z wytartymi siedzeniami? Zapewne te i wiele innych dylematów spotyka posiadaczy samochodów. Z tego powodu przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym podpowiadamy, w jaki sposób sprawić, aby auto wyglądało jak z salonu. 

Nowe życie Twojego samochodu 

Chociaż często doczyszczenie pewnych elementów sprawia nam trudność, warto pamiętać o tym, że istnieją profesjonalne firmy, które zajmują się tak zwanym auto detalingiem. Na czym polegają ich usługi? Czy dotyczą tylko zewnętrznych zabrudzeń, czy także na przykład: czyszczenia tapicerki? Te pytania często zadają sobie osoby, które nie słyszały wcześniej o tej usłudze. A jest często jedynym sposobem na to, aby samochód wyglądał jak z salonu. Jakie możliwości daje? Sprawdźcie sami!

Detailing wnętrza 

Obejmuje przede wszystkim regenerację, konserwację oraz czyszczenie bagażnika, jak i również przestrzeni pasażerskiej. Począwszy od prania tapicerki, przed podsufitki czy polerowanie wszystkich elementów metalowych oraz plastikowych. Niechciany kurz czy plamy znikną bezpowrotnie!

Detailing zewnętrzny 

W tym przypadku spektrum działania jest naprawdę szerokie, a wszelkie działania skupiają się na konserwacji powłoki lakierniczej oraz poprawieniu wyglądu kół i elementów chromowanych. Są to rzeczy, które naprawdę ciężko całkowicie domyć bez odpowiednich detergentów i narzędzi. Proces “odnowy” karoserii polega przede wszystkim na oczyszczeniu, polerowaniu oraz odpowiedniemu zabezpieczeniu przed nadmiernym przybieraniem kurzu, czy innych niechcianych rzeczy, które przyklejają się w trakcie jazdy. 

Zatem bez względu na to, czy nasze siedzenia są mocno wytarte, a tapicerka w wielu plamach, istnieje szereg możliwości, aby samochód odzyskał swój pierwotny wygląd. Jednak do tego niezbędna jest pomoc specjalistów, którzy wiedzą, jakich narzędzi i środków użyć, aby dodatkowo nie uszkodzić poszczególnych elementów naszego auta. Warto regularnie korzystać z auto detailingu, aby na bieżąco usuwać powstałe skazy oraz zabrudzenia.

Najnowsze wpisy

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco to produkt ubezpieczeniowy, który pozwala zrekompensować straty wynikające z różnych nieprzyjemnych sytuacji, których może doświadczyć twój ...
Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Jeśli masz dość wosku, który jest rozwiązaniem na krótką metę i co chwilę trzeba go nakładać ponownie, powłoka ...
Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Temperatura silnika jest jednym z najważniejszych parametrów jego pracy. Kiedy dojdzie do uszkodzenia systemu odpowiedzialnego za kontrolowanie temperatury, ...