Dlaczego warto mieć assistance?

Man calling while tow truck picking up his broken car.

Wakacyjny wyjazd to dobry moment, by zrobić przegląd polis ubezpieczeniowych naszego samochodu. O konieczności posiadania ważnego OC wspominaliśmy już wielokrotnie. Ubezpieczenie jest obowiązkowe, a za brak polisy może nas spotkać sroga kara finansowa. Bardzo popularne wśród kierowców jest także ubezpieczenie autocasco. Dzięki niemu możemy starać się o odszkodowanie w przypadku kradzieży samochodu, czy stłuczki spowodowanej z naszej winy. Warto także wziąć pod uwagę wykupienie usługi assistance. Zakres polisy może być bardzo szeroki i pomóc nam w bardzo wielu sytuacjach.

Na pomoc ze strony ubezpieczyciela możemy liczyć np. w przypadku awarii samochodu. Niektóre polisy zapewniają przyjazd na miejsce zdarzenia specjalisty, który pomoże nam usunąć usterkę i wskrzesić samochód: sprawdzić stan silnika, podładować akumulator, czy wymienić pękniętą oponę. Assistance może nam pomóc także w tak prozaicznych sytuacjach jak pusty bak samochodu, czy brak żarówki na wymianę.

W wakacje assistance może być szczególnie kluczowy. Wybierając polisę warto dopytać, jaki jest zakres ubezpieczenia. Najlepszą opcją jest ubezpieczenie mające zasięg np. w całej Europie. Wtedy na pomoc w awaryjnej sytuacji będziemy mogli będąc na wakacyjnej podróży. Niektóre polisy zawierają nie tylko pomoc np. w naprawie samochodu, ale także w chociażby w zakwaterowaniu pasażerów ubezpieczonego samochodu w pobliskim hotelu. Ubezpieczyciele czasem także oferują swoim klientom pomoc logistyczną, medyczną, czy np. załatwienie tłumacza na miejsce zdarzenia.

Pomoc w tamach polisy assistance nie jest świadczona bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Czasami występuje po prostu jako fachowa i pomocna infolinia. Łącząc się z przedstawicielami ubezpieczyciela możemy uzyskać informację na temat warunków na drodze, bazy hotelowej, możliwości dojazdu, atrakcjach turystycznych i innych niezbędnych faktów przydatnych podczas wakacyjnej podróży.

 

 

 

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...