Dlaczego warto mieć assistance?

Man calling while tow truck picking up his broken car.

Wakacyjny wyjazd to dobry moment, by zrobić przegląd polis ubezpieczeniowych naszego samochodu. O konieczności posiadania ważnego OC wspominaliśmy już wielokrotnie. Ubezpieczenie jest obowiązkowe, a za brak polisy może nas spotkać sroga kara finansowa. Bardzo popularne wśród kierowców jest także ubezpieczenie autocasco. Dzięki niemu możemy starać się o odszkodowanie w przypadku kradzieży samochodu, czy stłuczki spowodowanej z naszej winy. Warto także wziąć pod uwagę wykupienie usługi assistance. Zakres polisy może być bardzo szeroki i pomóc nam w bardzo wielu sytuacjach.

Na pomoc ze strony ubezpieczyciela możemy liczyć np. w przypadku awarii samochodu. Niektóre polisy zapewniają przyjazd na miejsce zdarzenia specjalisty, który pomoże nam usunąć usterkę i wskrzesić samochód: sprawdzić stan silnika, podładować akumulator, czy wymienić pękniętą oponę. Assistance może nam pomóc także w tak prozaicznych sytuacjach jak pusty bak samochodu, czy brak żarówki na wymianę.

W wakacje assistance może być szczególnie kluczowy. Wybierając polisę warto dopytać, jaki jest zakres ubezpieczenia. Najlepszą opcją jest ubezpieczenie mające zasięg np. w całej Europie. Wtedy na pomoc w awaryjnej sytuacji będziemy mogli będąc na wakacyjnej podróży. Niektóre polisy zawierają nie tylko pomoc np. w naprawie samochodu, ale także w chociażby w zakwaterowaniu pasażerów ubezpieczonego samochodu w pobliskim hotelu. Ubezpieczyciele czasem także oferują swoim klientom pomoc logistyczną, medyczną, czy np. załatwienie tłumacza na miejsce zdarzenia.

Pomoc w tamach polisy assistance nie jest świadczona bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Czasami występuje po prostu jako fachowa i pomocna infolinia. Łącząc się z przedstawicielami ubezpieczyciela możemy uzyskać informację na temat warunków na drodze, bazy hotelowej, możliwości dojazdu, atrakcjach turystycznych i innych niezbędnych faktów przydatnych podczas wakacyjnej podróży.

 

 

 

Najnowsze wpisy

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco – koło ratunkowe przy czarnych scenariuszach

Auto casco to produkt ubezpieczeniowy, który pozwala zrekompensować straty wynikające z różnych nieprzyjemnych sytuacji, których może doświadczyć twój ...
Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Powłoka ceramiczna – chroń swój samochód i nadaj mu blasku

Jeśli masz dość wosku, który jest rozwiązaniem na krótką metę i co chwilę trzeba go nakładać ponownie, powłoka ...
Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Czujnik temperatury płynu chłodzącego

Temperatura silnika jest jednym z najważniejszych parametrów jego pracy. Kiedy dojdzie do uszkodzenia systemu odpowiedzialnego za kontrolowanie temperatury, ...