Czym kierować się przy wyborze firmy do spawania aluminium?

56606113_6145833676024_4843495956127154176_n

Aluminium jest jednym z najtrudniejszych metali, które podlegają spawaniu. Poziom trudności tego procesu łatwo zauważyć już na etapie produkcji elementów aluminiowych. Mianowicie producenci wykonujący całe konstrukcje czy pojedyncze elementy z tego metalu wolą wykonywać je z jednego kawałka, który nie wymaga łączenia. Świadczenie usług spawalniczych jest bardzo popularne, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób wybrać rzetelnego wykonawcę, który poprawnie scali elementy.

Spawanie metali

Łączenie dwóch metali, przy pomocy roztopienia ich jest znane od setek lat. Usługi spawalnicze wraz z rozwojem technologii uległy znacznemu postępowi. Ma to ogromne znaczenie w jakości przeprowadzanej usługi.

 

Elementy z aluminium, które uległy zniszczeniu najczęściej są rzeczami użytkowymi. Jest to o tyle ważne, że przeważnie wykonane połączenia muszą być nie tylko solidne i dokładne ale również zadowalające estetycznie. Aluminium wykorzystywane jest w wielu gałęziach przemysłu w tym w branży samochodowej. Właśnie dlatego jednym z miejsc gdzie należy szukać fachowców są warsztaty samochodowe zajmujące się pracami blacharsko lakierniczymi.

Wybór specjalisty i techniki

Wybierając miejsce gdzie połączymy nasze elementy warto zainteresować się, jakimi metodami spawania posługuje się dane miejsce. Aluminium można spawać przy pomocy trzech najpopularniejszych metod. Jeżeli oczekujemy połączeń najwyższej jakości warto porozmawiać ze specjalistą, który przeprowadzi usługę.

 

Spawanie aluminium można przeprowadzić przy pomocy metody TIG, która wykorzystuje łuk elektryczny prądu przemiennego. Spawy wykonane tą techniką są solidne i wytrzymałe, jednak nadaje się ona wyłącznie do łączenia aluminium cienkiego. Kolejna technika to najpopularniejszy MIG, którego spoiny tworzy się znacznie szybciej, a dodatkowo z powodzeniem można łączyć elementy o grubości ponad 1 milimetra.

 

Ostatnim sposobem łączenia aluminium jest metoda gazowa wykorzystująca palnik tlenowo acetylenowy i topnik. Ta technika wymaga najbardziej wykwalifikowanego specjalisty, który posiada niezbędne doświadczenie. W ten sposób można połączyć nawet najgrubsze elementy aluminiowe.

 

Dobranie właściwej metody do grubości materiału ma kluczowe znaczenie. W przypadku, gdy zlecimy spawanie grubego aluminium, a spawacz będzie próbował wykorzystać złą technikę, efektem jego pracy będą połączenia słabej jakości. Spawy mogą przez pewien czas wytrzymać, jednak przy dużych obciążeniach mogą ulec zniszczeniu i wyrządzić znacznie większe szkody. Dlatego warto wybrać zakład, który dysponuje profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowanymi specjalistami.

 

Najnowsze wpisy

W naszej ofercie znajdziesz usługę myjni parowej! Dlaczego jest tak gorąco polecana przez specjalistów?

Za sprawą swoich licznych atutów, myjnia parowa zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jej zalety doceniają zwłaszcza kierowcy, którym ...

Nadchodzą mrozy, uwaga na lakier samochodowy!

Zima zbliża się coraz większymi krokami. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto przetrwało ją w dobrym ...

Coś stuka w aucie, ale nie wiadomo co? To czas na komputerową diagnostykę

Z pewnością każdy chociaż raz był w sytuacji, kiedy to samochód zaczął szwankować, lecz przyczyna awarii nie była ...