Czy ubezpieczenie assisstance jest warte swojej ceny

Czy ubezpieczenie assisstance jest warte swojej ceny

Wśród wielu Polaków nadal panuje przekonanie, że jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu, sprawa zamyka się na OC. Jest ono obowiązkowe, więc musimy płacić. Jednakże ubezpieczenie Assistance z roku na rok zyskuje na popularności. I ma ku temu powody! Jest to rozwiązanie, które może uratować nas w nawet najbardziej podbramkowej sytuacji. Czy Assistance jest warte swojej ceny? Przeczytaj i sprawdź! 

Co może nam dać Assistance? 

Bardzo wiele, w zależności od tego, jaki pakiet mamy wykupiony. Współcześnie, Assistance bywa dołączane do niektórych polis OC, a znacznie częściej występuje jako dodatek do pakietu OC+AC. W najtańszych pakietach dostaniemy takie usługi jak informacje przez telefon 24 godziny na dobę, organizację i pokrycie kosztów holowania czy organizację i pokrycie kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu na miejscu. Zarówno holowanie jak i naprawa, są w najtańszych pakietach zazwyczaj ograniczone, np. do danej odległości albo do danej kwoty. 

W nieco droższych pakietach, czyli w przypadku kiedy wykupujemy Assistance poza obowiązkowym ubezpieczeniem, pakiet usług jest znacznie szerszy. Na uwagę zasługują chociażby takie świadczenia, jak pokrycie kosztów nocy w hotelu , kosztów powrotu do domu lub kontynuowania podróży do miejsca docelowego czy zorganizowanie zastępczego pojazdu na dany okres czasu. Można spotkać także takie usługi, jak pomoc prawna, kierowca zastępczy, pokrycie kosztów parkingu, a nawet opieka nad zwierzętami, które przewozimy. 

Assistance wykupuje się zazwyczaj na rok, tak jak OC i AC. Ceny rozpoczynają się od mniej więcej 100 zł za rok za samo Assistance. W pakiecie z innymi ubezpieczeniami cena ta może być nawet niższa, co sprawia, że jest naprawdę atrakcyjna. 

Dla kogo Assistance? 

Zwłaszcza dla osób, które z dużym prawdopodobieństwem mogą znaleźć się w kryzysowej sytuacji na drodze. Posiadacze nowych samochodów często nie mają kół zapasowych, gdyż te nie są po prostu do nowych modeli dołączane. Zestawy naprawcze nie zawsze dają radę. W momencie, kiedy stoimy na kapciu na środku autostrady, jeden telefon w ramach Assistance może uratować sprawę. Trzeba wiedzieć, że z reguły Assistance działa tylko na terytorium kraju. Można wykupić pakiety międzynarodowe, które obowiązują przez krótszy okres, np. miesiąc czy dwa. To świetne rozwiązanie na podróże służbowe bądź wakacje. Pakiet Assistance powinien jednak rozważyć każdy kierowca, gdyż usługi świadczone w jego ramach są często tańsze, niż analogiczne usługi na rynku. Tak, Assistance może się opłacać! 

Najnowsze wpisy

Różnica pomiędzy oponami zimowymi a oponami letnimi z homologacją zimową

Różnica pomiędzy oponami zimowymi a oponami letnimi z homologacją zimową

Opona letnia z homologacją zimową brzmi na pozór sprzecznie. Jeszcze niedawno opony całoroczne były nowiną, do której nie ...
Polisa na życie a COVID-19. Czy po chorobie oferta polisy może być gorsza

Polisa na życie a COVID-19. Czy po chorobie oferta polisy może być gorsza?

COVID-19, pomimo pojawienia się wyczekiwanych szczepionek, nadal jest poważnym problemem zdrowotnym na całym świecie. To sprawia, że do ...
Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w samodzodzie?

Jak zadbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Skórzana tapicerka w aucie to obiekt pożądania niejednego mężczyzny. Nadaje ona samochodowi stylu i charakteru, podnosi prestiż i ...