Broń się przed niebezpiecznymi wypadkami

nnw

Ubezpieczenie od Następstw Niebezpiecznych Wypadków to kolejna bardzo popularna polisa na rynku ubezpieczeń samochodowych i nie tylko. Choć nikt nie zakłada z góry przykrych sytuacji, to jednak warto być na nie odpowiednio przygotowanym. Ubezpieczenie NNW pozwoli ochronić zarówno nas, jak i naszą rodzinę i najbliższych. Mimo, że jest dobrowolne, to warto z niego skorzystać.

Samochodowe ubezpieczenie NNW obejmuje skutki wypadków, które powstały w ruchu drogowym. Polisa obejmuje szkody na zdrowiu powstałe m.in. przy wsiadaniu, bądź wysiadaniu z auta, gdy przebywaliśmy w aucie na postoju, podczas naprawy samochodu na poboczu itd. Warto pamiętać o tym, że ochroną jest objęty nie tylko kierowca, ale też inni pasażerowie pojazdu (liczba jest zgodna z zapisem w karcie ubezpieczenia)

Polisa NNW nie jest jednak wykorzystywana w zakresie ubezpieczeń samochodowych. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają także świadczenia w przypadku wypadków doznanych podczas uprawiania sportu, pobytu w szpitalu, a nawet udarów mózgu i zawałów serca. Ubezpieczenie może obejmować też świadczenia w przypadku śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów pogrzebu, refundację protez i innych środków pomocniczych.

Ubezpieczenie NNW jest często oferowana w formie ubezpieczeń grupowych, np. dla młodzieży szkolnej, pracowników firm i zakładów i oczywiście kierowcy oraz jego współpasażerów.
Indywidualne ubezpieczenia dostępne są dla każdego chętnego. Najczęściej korzystają z niego osoby aktywne zawodowo, często podróżujące i studenci. Rośnie też popularność ubezpieczeń wśród osób starszych, którzy niestety są dość podatni na złamania kończyn i inne uszczerbki.

Są pewne uwarunkowania, które wykluczają wypłacenie świadczenia. Odszkodowania nie otrzyma osoba, która uległa wypadkowi pod wpływem alkoholu czy narkotyków, w trakcie przestępstwa, prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz próby samobójczej.

Warto pamiętać o tym, że NNW obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale też za granicą. Niemniej na wyprawy w świat przygotowane są szerokie pakiety ubezpieczeń turystycznych, ale to temat na kolejny odcinek…

Najnowsze wpisy

Czy jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy?

Polski kierowca może dostać mandat za wiele przewinień. Jednym z nich jest mandat za brak płynu do spryskiwaczy. ...

Czy można mieszać płyn do spryskiwaczy letni z zimowym?

W sklepach motoryzacyjnych i w hipermarketach na kierowców czekają dwa rodzaje płynu do spryskiwaczy: płyn letni i płyn ...

Zimowy płyn do spryskiwaczy latem – czy można go używać?

Płyn do spryskiwaczy to jeden z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Ma on bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ...