Auto detailing – sposób na to, żeby Twoje auto wyglądało jakby świeżo wyjechało z salonu

Kupno samochodu. Jak łatwo można popełnić błąd?

Pamiętacie ten moment, kiedy kupujecie swoje nowe auto, zwłaszcza w sytuacji, kiedy pochodzi z salonu? Ten przepiękny zapach świeżego lakieru, czysty, niezniszczony jeszcze kolor… Jednakże po kilku latach użytkowania pojawiają się pierwsze odpryski, otarcia, być może nawet stłuczki, a nasz samochód nie wygląda już tak pięknie. To całkowicie normalne. Wiele osób jednak nie wie o tym, że można w bardzo łatwy sposób sprawić, żeby nasze auto znów wyglądało świeżo i pięknie, tak jak w dniu, kiedy opuszczało ciepłe pielesze salonu i trafiło w nasze ręce. W jaki sposób możemy to zrobić? To proste. Wystarczy skorzystać z procesu zwanego detailingiem. 

Czym jest detailing?

Wiele osób definiuje to jako po prostu dokładne mycie i czyszczenie samochodu. Jednakże, ta definicja jest błędna. Chodzi tu o coś znacznie więcej. Otóż, jako auto detailing powinniście rozumieć proces, podczas którego dochodzi do kompleksowego czyszczenia, renowacji oraz konwersacji pojazdu bądź jego konkretnych elementów, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Ma także na celu podnieść walory estetyczne pojazdu.

Zalety detailingu

Pamiętacie, że odpowiednio wykonany to coś więcej niż zwykłe, nawet bardzo dokładne mycie pojazdu. Jeżeli jakaś firma zaoferuje wam jedynie czyszczenie, to możecie mieć stu procentową pewność, że ich usługa nie jest detailingiem. Chodzi tu w końcu o niezwykle kompleksowy proces, który niesie za sobą wiele istotnych korzyści. Do najważniejszych zalet powinniście zaliczyć przede wszystkim:

  • zdecydowane odmłodzenie wyglądu samochodu. Przy profesjonalnej pracy firmy, oferującej tego typu usługi, możesz być pewien, że wszelkie pomniejsze mankamenty lakiernicze zostaną usunięte. Najlepsi specjaliści są w stanie sprawić, że nawet kilku czy kilkunastoletnie auto będzie wyglądać, jakby zostało żywcem wyciągnięte z salonu;
  • odpowiednio wykonany detailing dba nie tylko o to, żeby Twój samochód wyglądał ładnie, ale również o jego zabezpieczenie na elementy zgubnego wpływu czasu, takie jak na przykład korozja. Wykorzystanie ochronnej warstwy wosku wysokiej jakości skutecznie zabezpieczy karoserię samochodu przed dalszymi uszkodzeniami. Dzięki auto detalingowi możecie więc mieć pewność, że samochód będzie wyglądał pięknie przez relatywnie długi okres czasu.
  • niska cena. Faktem jest, że detaling to proces skomplikowany i mogący zabierać sporo czasu. Jednak wbrew obiegowej opinii, usługa ta nie jest wcale taka droga. Przynajmniej w porównaniu chociażby z wymianą elementów karoserii. Innymi słowy, kilkoma prostymi krokami możecie sprawić, że samochód znów będzie prezentował się przepięknie. 

Jak widać, auto detailing to bardzo dobry pomysł, jeżeli chcecie, żeby wasze auto znów przyciągało uwagę. W końcu nie wiek tu się liczy, ale to, w jaki sposób dbamy o nasz samochód. 

Najnowsze wpisy

Ubezpieczenie na życie w dobie-pandemii

Ubezpieczenie na życie w dobie pandemii

Pandemia choroby COVID-19 wywoływanej nowym rodzajem koronawirusa SARS-CoV-2 trwa już miesiące, a nadchodzący sezon grypowy wzmaga obawy i ...
Półoś napędowa jak jeździć żeby przetrwała dłużej

Półoś napędowa jak jeździć żeby przetrwała dłużej

Półoś napędowa odgrywa jedną z kluczowych ról w układzie napędowym. Jej rolą jest przeniesienie momentu obrotowego z dyferencjału ...
Korekta lakieru czy warto robić to samemu

Korekta lakieru czy warto robić to samemu

Piasek, drobne kamyczki, myjnia automatyczna czy przypadkowe otarcie o żywopłot – te i wiele innych czynników powodują, że ...