Przedwiosenne przygotowania

thumb_large-13

Za naszymi oknami coraz częściej widzimy oznaki zbliżającej się wiosny. Zmiana pory roku to ważny moment zarówno dla nas, jak i dla naszych samochodów. Warto zrobić dokładne oględziny pojazdu po najtrudniejszej porze roku. Dzięki temu wyłowimy i będziemy mogli usunąć wszelkie skutki uboczne zimy.

Od czego zaczynamy? Wielu kierowcom nadejście wiosny kojarzy się z wymianą opon. Ale końcówka lutego i początek marca to jeszcze nie pora, żeby ustawić się w kolejce do wulkanizatora. Zima lubi czasem spłatać figla i nie możemy wykluczyć jej gwałtownego powrotu (pamiętając np. Święta Wielkanocne w poprzednich latach), dlatego z tym akurat się jeszcze wstrzymajmy.

Co innego możemy zrobić z naszym samochodem przed zbliżającą się wiosną? Przede wszystkim solidnie go umyć. Słoneczna pogoda sprawia, że nasz samochód dużo lepiej będzie się prezentował po wizycie na sprawdzonej myjni samochodowej. Pamiętajmy, że mycie auta to nie tylko względy estetyczne. Zimą pojazd jest atakowany przez wszelkiego rodzaju brud, kurz i sól, co znacznie może przyczynić się do niszczenia poszczególnych elementów, np. przez korozję.

Po wymyciu warto zajrzeć pod maskę samochodu. Warto sprawdzić stan olejów samochodowych, takich, jak. np. hamulcowy, wspomagania kierownicy, czy silnikowy.

Dokładnej kontroli wymagają też kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy układy, takie jak hamulcowy, czy zawieszenia. Pobieżne oględziny możemy przeprowadzić sami, wsłuchując się we wszelkiego rodzaju stuki, czy piski. Jednak radzimy udać się na dokładniejszą i gruntowniejszą kontrolę do sprawdzonego warsztatu samochodowego.

 

 

 

Najnowsze wpisy

Polerowanie trzy-etapowe lamp samochodowych – jak sprawić, aby Twoje reflektory wyglądały jak nowe.

W czasie użytkowania samochodu, jego części naturalnie się zużywają. Przez to auto traci atrakcyjny wygląd. Ważnym i widocznym ...

Sposoby na zmniejszenie zużycia paliwa

Dziś auto posiada praktycznie każda rodzina. Czasem nawet więcej niż jedno. Samochód daje ogromny komfort przy przemieszczaniu się, ...

Sprawdzanie samochodu przed zakupem – dlaczego warto je wykonać w serwisie, a nie samodzielnie

Zakup używanego samochodu powinien być wsparty rzetelnym sprawdzeniem jego stanu technicznego oraz historii użytkowania. Wielu kupujących decyduje się ...