fbpx

IRMAR

Pozbywamy się kurzu z wnętrza auta

Kurz wrogiem kierowcy – to wiadomo nie od dziś. A niestety, w naszych krakowskich warunkach, jest go wszędzie pełno. Smog, zanieczyszczenie, spaliny, zakorkowane ulice to wszystko sprawia, że do wnętrza naszego pojazdu dostaje się mnóstwo kurzu. Osiada na desce rozdzielczej, kierownicy, fotelach. szybach. Warstwy kurzu wyglądają, delikatnie mówiąc, bardzo nieestetycznie. Poza tym są utrapieniem dla alergików i nie tylko, nawet zdrowi ludzie mogą mieć problemy z oddychaniem przez osiadające we wnętrzu auta pyły. Dlatego usuwać kurz z samochodu musimy na bieżąco, najlepiej przy okazji wizyty w myjni samochodowej także dokładnie go w środku wyczyścić i odkurzyć.

Podstawowymi czynnościami przy pozbywaniu się kurzu z środka auta jest odkurzanie i czyszczenie plastików. Od czego zaczynamy? Oczywiście od odkurzania. Plastiki często czyścimy na mokro, używamy do tego różnych preparatów i chemikaliów. A gdy będziemy odkurzać to tylko rozprzestrzenimy cząsteczki kurzu na jeszcze wilgotne części. I cała nasza praca pójdzie na marne. Dlatego na początek odkurzanie. Pamiętajmy o tym, żeby poza tapicerką odkurzyć też dywaniki (a najlepiej wytrzepać). Warto do odkurzania wnętrza samochodu zaopatrzyć się różne końcówki, żeby dotrzeć do różnych zakamarków wnętrza samochodu.

Potem bierzemy się za czyszczenie plastików. Użyjmy do tego bawełnianej szmatki, albo ściereczki z mikrofibry. Unikajmy raczej korzystania z ręczników papierowych, albo papieru toaletowego. Są szorstkie, nie zawsze skuteczne i mogą pozostawiać na desce rozdzielczej dodatkowy osad. Zaopatrzmy się także w środki do czyszczenia plastików. Wybór na rynku samochodowych środków czystości jest bardzo szeroki.

Na niektóre plamy niestety odkurzacz nie wystarczy. Wtedy niestety konieczne jest specjalne czyszczenie odpowiednimi detergentami. Te nie są niestety uniwersalne. Różne mamy środki czysto, w zależności od tego, czy tapicerka jest skórzana, welurowa, albo bawełniana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*