fbpx

IRMAR

Od czego zależy wysokość składki assistance?

Bez ubezpieczenia samochodu nie ma co się wychylać z domu. Polisa OC to absolutna podstawa. Za brak OC możemy słono zapłacić. Jeśli ktoś posiada droższy samochód, bardziej się o niego martwi i mocno eksploatuje to zwykle zabezpiecza go także ubezpieczeniem autocasco. Coraz większą popularnością cieszy się także assistance, o czym już wspominaliśmy na naszych łamach. Dziś poszerzymy ten temat.

Czym kierujemy się wybierając polisę assistance? Warto zwrócić uwagę na zakres ubezpieczenia: kiedy i w jakich okolicznościach uzyskamy pomoc, a w jakich możemy o niej zapomnieć? Ważna jest także renoma i opinia danej firmy ubezpieczeniowej: ilość klientów, opinie o ich usługach. Informacji na ten temat możemy poszukać w internecie, najlepiej jednak popytać znajomych, którzy korzystali z danej firmy i określonych polis.

Rzecz jasna dla wielu kierowców podstawowym kryterium wyboru polisy assistance jest cena. Te są bardzo zróżnicowane i wpływ na nie ma bardzo wiele czynników. Firma ubezpieczeniowa, gdy ustala wysokość składki bierze pod uwagę np. rodzaj samochodu (czy jest to samochód osobowy, czy dostawczy), rocznik auta czy przebieg. Istotny jest także okres, na jaki zawieramy ubezpieczenie. Duże znaczenie ma też zakres polisy, im jest szerszy, tym cena drożeje oraz sposób zapłaty (czy z góry płacimy całość, czy w ratach). Przywileje cenowe przy zakupie polisy assistance mają zwykle kierowcy, którzy posiadają w danej firmie już inne rodzaje ubezpieczeń, np. OC lub AC.

Niezależnie od pakietu jaki wykupimy, assistance jest niewątpliwie korzystną inwestycją, pozwalającą chronić nas na wypadek najczęstszych przypadków podczas użytkowania samochodu. Oferta na rynku ubezpieczeń jest bardzo szeroka, agent na pewno dopasuje coś do naszych potrzeb i możliwości kieszeni.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*