fbpx

IRMAR

Myjnia parowa? Warto spróbować!

Myjnia parowa, jako alternatywa myjni automatycznej i bezdotykowej zyskuje coraz większe grono użytkowników. Nie bez powodu. Myjnia parowa ma szereg zalet dotyczących zarówno samego procesu mycia samochodu, jego skuteczności, bezpieczeństwa i szybkości. Nie bez znaczenia są także kwestie ekonomiczne i ekologiczne. Przyjrzyjmy się zatem dokładniej zaletom myjni parowej.

Po co jedziemy na myjnię samochodem? Żeby go wyczyścić! Skuteczność to najważniejsze kryterium wyboru myjni samochodowej. Niezależnie od tego, czy kierowca odwiedza myjnię co parę miesięcy, czy co parę dni, jego samochód ma wyjechać z sesji mycia czysty, lśniący i błyszczący. Kropka. Myjnia parowa zdecydowanie te efekty zapewnia. Skuteczność czyszczenia zapewniona jest głównie dzięki myciu pod bardzo wysokim ciśnieniem (waha się w przedziale od ośmiu do dziesięciu barów). Oprócz tego brud atakowany jest przez wysoką temperaturę, od 80 do 120 stopni Celsjusza i w tym pojedynku nie dajemy mu większych szans.

Czy czysty samochód, nie ważne jakimi sposobami i środkami to nasz jedyny cel? No nie… Ważne jest, żeby droga do lśniącej karoserii nie prowadziła po trupach. Co z tego, że auto będzie błyszczeć, skoro nasza karoseria będzie porysowana. Na szczęście gdy myjemy auto na myjni parowej nam to nie grozi. Para wodna jest bezlitosna dla kurzu, brudu, czy piasku, jednak z lakierem obchodzi się dużo delikatniej. Nie pozostawia smug, czy zarysowań, jak to się niestety zdarza, gdy auto szorujemy twardymi szczotkami na myjni automatycznej, albo ostrym strumieniem wody na bezdotykowej.

Myjnia parowa to bardzo wszechstronne rozwiązanie. Poza karoserią wymyjemy też koła, czy felgi, możemy ją wykorzystać do umycia wewnętrznej części samochodu, albo nawet silnika. Myjnia wykorzystująca parę wodną jest otwarta zarówno dla samochodów, jak i innych pojazdów. Niedawno naszą myjnię parową przy ulicy Makuszyńskiego odwiedziła… łódka! Zapraszamy!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*