fbpx

IRMAR

Myjnia parowa – odpowiedni wybór w zimie

Mimo kilku ciepłych dni zima nie odpuszcza. Pewnie jeszcze z kilka tygodni musimy być gotowi na jej nagłe zwroty i powroty. Zima to szereg komplikacji dla kierowców. Głównym jest utrzymanie pojazdu w czystości. To spory kłopot: z jednej strony auto musi być czyste, z drugiej ujemne temperatury znacznie utrudniają wizyty na myjni samochodowej. Dlatego podstawą jest dobór odpowiedniego miejsca, gdzie wybierzemy się na „szorowanie” naszego cacka.

Bardzo dobrą alternatywą na zimowe mycie jest myjnia parowa. Na czym polega mycie parą? Czyścimy samochód niewielką ilością wody (kilka litrów) w stanie gazowym używając bardzo wysokiego ciśnienia (przeważnie 8-10 barów). Temperatura mycia jest bardzo wysoka (nawet ponad 100 stopni Celsjusza). Dzięki tym parametrom auto myte jest szybko, dokładnie i skuteczna. Para bez problemu rozpuszcza bród, nie niszcząc przy okazji karoserii samochodu. Bo do mycia parą nie są używane zużyte szczotki i groźne środki chemiczne. Auta nie atakuje też ostry strumień hektolitrów wody. Jest to bezpieczne nie tylko dla powłoki samochodu. W zimie bardzo nie wskazane jest wylewanie znacznych ilości wody na auto z prostej przyczyny: może zamarznąć. Na myjni parowej ten problem znika. Auto jest jest niemal całkowicie czyste właściwie tuż po sesji mycia.

Myjnia parowa to kompleksowy sposób na pozbycie się samochodowego brudu. W całości – na myjni wyczyścimy nie tylko karoserię, ale też szereg innych zabrudzeń: z kół, kołpaków, felg. Na myjni wyczyścimy też nasz silnik. Niektóre placówki oferują także mycie i dezynfekcję wnętrza pojazdu. Dużą zaletą myjni parowej jest także ekologia. Kilka litrów wody nie generuje solidnej porcji ścieków do środowiska, w przeciwieństwie do bezdotykowej odpowiedniczki.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*