fbpx

IRMAR

Mycie auta gdy jest gorąco

Za nami bardzo ciepły kwiecień. Przez większą część miesiąca temperatury przekraczały 20 stopni Celsjusza. O zimie już dawno zapomnieliśmy, bardziej żyjemy nadchodzącym latem. Zwłaszcza, że prognozy na początek maja są bardzo obiecujące: możemy się spodziewać temperatur dochodzących do 30 kreski i solidnej porcji słońca. Letnia pogoda jest wymarzona dla kierowców: nie trzeba skrobać szyb, odśnieżać, zbytnio wysilać grzania. Jednak upały także mają swoje ciemniejsze strony dla posiadaczy samochodów. Np. jeśli chodzi o dbanie o czystość pojazdu. Jakich zasad powinniśmy przestrzegać myjąc samochód, gdy jest gorąco? Czy wizyty na myjni samochodowej w letnie dni są bezpieczne dla naszego auta?

Od razu uspokoimy wszystkich czyściochów: samochód jak najbardziej trzeba regularnie myć, gdy jest gorąco. Mimo słońca auto nadal narażone jest na działanie różnych, brudzących czynników zewnętrznych. W warunkach miejskich auto bardzo szybko się kurzy. Poza tym mamy okres pylenia drzew: pozostawienie samochodu pod jabłonką, kasztanem, czy innym krzewem kończy się obsypaniem karoserii solidną porcją pyłków, liści, kwiatów czy żywicy. I tego jak najszybciej należy pozbyć się z samochodu!

Są jednak pewne prawidłowości podczas mycia  w upały, które powinniśmy brać pod uwagę. Przede wszystkim ograniczmy nieco chemię wylewaną na samochód: np wosk, czy pasty nabłyszczające. Jeśli już stosujemy coś chemicznego, rozetrzyjmy to dokładnie, nie zostawiajmy resztek na masce. Zbyt duża ilość substancji chemicznych w połączeniu z ostrym upałem może spowodować niepożądane reakcje i uszkodzenie lakieru. Po użyciu szamponu samochodowego także należy dokładnie spłukać pojazd, żeby nie pozostawiać smug.

Ostrożność podczas mycia powinni zachować także kierowcy, którzy mają pęknięte szyby, zwłaszcza przednią. Nagrzana szyba, która jest gwałtownie schłodzona silnym i zimnym strumieniem wody, może być narażona na powiększenie pęknięcia. A tego warto uniknąć, czy w pełni cieszyć się z majowych wypraw w słoneczne dni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*