Motoryzacyjne gadżety pod choinkę

Zbliża się ostatni weekend przed Bożym Narodzeniem, a to znak, że już pora zaopatrzyć się w prezenty… Tradycyjnie stajemy przed dylematem: co kupić? Dla miłośników motoryzacji szczególnie miłe będą upominki związane z ich pojazdami. Płyta z kolędami to może nie najtrafniejszy pomysł. Ale niektóre gadżety, które możemy nabyć za niewielkie pieniądze mogą być bardzo przydatne, zwłaszcza w zimie.

Najprostszym i najtańszym przedmiotem jest skrobaczka do szyb. Kto w ciemne, zimowe poranki wyrusza w trasę, ten wie jak to niezbędny gadżet, dla którego ciężko znaleźć zastępstwo, a usuwanie szronu z pojazdu pudełkiem od płyty CD to ostateczność. Niezbędnym atrybutem kierowcy w zimie jest także zmiotka do śniegu. Białego puchu należy pozbyć się z całej karoserii. Nie tylko po to, by ułatwić sobie sterowanie samochodem: za nieodśnieżone auto policja może wlepić mandat. Jeżeli ktoś nie lubi zbytnio się rozdrabniać, może zaopatrzyć się, lub kogoś bliskiego w szczotko-skrobaczkę, którą bez problemu nabędziemy w każdym sklepie motoryzacyjnym i hipermarkecie.

Gdy lód na szybach jest szczególnie uciążliwy, zwłaszcza podczas długotrwałych mrozów, niezbędny może okazać się odmrażacz do szyb. Ułatwi on usuwanie lodowej pokrywy, zmniejszając obawy o zarysowanie szyb. Ważny gadżetem jest także odmrażacz do zamków w aerozolu. Tu ważna uwaga: nośmy go ze sobą a nie trzymajmy w samochodzie… Wielu, kierowców zorientowało się, o tym fakcie dopiero, gdy kluczyk w drzwiach nie zadziałał jak należy.

Zimą nie można zapominać o wycieraczkach: może komuś z rodziny przydadzą się nowe pióra? Bez nich możemy zapomnieć o sprawnym usuwaniu padającego śniegu. Czasami możemy zapomnieć w ogóle o odpaleniu samochodu, gdy posłuszeństwa odmówi nam akumulator. Dlatego niezbędne mogą się okazać kable rozruchowe.

Gdy wybieramy się na narty w góry lub na sylwestra nie zapominajmy, na wszelki wypadek, wziąć ze sobą linki holowniczej. W typowo górskich kurortach niezbędne okazać się mogą łańcuchy na koła. O termosie z czymś ciepłym do picia nie wspominając!

Najnowsze wpisy

Diagnostyka komputerowa. Komputerowy raport stanu samochodu – czym jest? Czego możemy się z niego dowiedzieć?

Samochody poruszające się po drogach, wyposażone są w specjalne komputery pokładowe. To mechanizmy, które trzymają w gruncie rzeczy ...

Regeneracja rozrusznika i alternatora – czy lepiej kupić tanie zamienniki czy zregenerować oryginalne podzespoły?

Instalacja elektryczna samochodu to bardzo ważny element wpływający na sprawność pojazdu. Im jest on nowszy, tym więcej elementów ...

Polerowanie trzy-etapowe lamp samochodowych – jak sprawić, aby Twoje reflektory wyglądały jak nowe.

W czasie użytkowania samochodu, jego części naturalnie się zużywają. Przez to auto traci atrakcyjny wygląd. Ważnym i widocznym ...