fbpx

IRMAR

Majówka tuż, tuż!

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Pogoda tej wiosny jest dla nas bardzo łaskawa i liczymy, że letni klimat się utrzyma jeszcze długo. Zresztą urlopy w pracy wielu z nas zaklepało już dawno, więc chcąc nie chcąc będziemy realizować nasze majówkowe plany. Kalendarz ułożył się idealnie – biorąc 3 dni urlopu możemy mieć aż 9 dni wolnego. Większość z nas nie spędzi tego czasu pozostając w mieście. Raczej wyruszymy w trasę, jeśli nie na cały tydzień, to chociaż na kilka dni, lub jednodniową wycieczkę. Warto do tej eskapady się solidnie przygotować. Także pod względem motoryzacyjnym!

Lista tego, co należy sprawdzić w samochodzie jest dość pokaźna. Ale niema się co dziwić – szkoda by było, gdyby awaria, czy jakieś inne, niespodziewane zdarzenie popsuło nam radość z majówkowej przejażdżki. Co na początek? Opony. Jeśli ich nie wymieniliśmy, zróbmy to koniecznie! Jazda na zimówkach w lecie jest nieekonomiczna, niebezpieczna i niezbyt komfortowa. Kolejna sprawa, to klimatyzacja. Maj, przynajmniej w teorii, lubi czasem zaaplikować nam ponad dwudziestostopniową temperaturę. Szkoda by było kisić się w nagrzanym samochodzie podczas wielogodzinnej trasy. Więc sprawdźmy, czy nasza klimatyzacja działa prawidłowo. Początek maja to dobry moment na wykonanie serwisu klimatyzacji. Warto o taką usługę zapytać u swojego mechanika.

Kolejne ważne podpunkty to dwa kluczowe układy w naszym samochodzie: hamulce i zawieszenie. Żeby jazda była bezpieczna, to muszą być bezwzględnie sprawne. Zróbmy rutynową kontrolę i dokonajmy wymaganych inwestycji. Często nie będą drogie (klocki hamulcowe, tuleje, drążki kierownicze), a mogą zadecydować o tym, czy nasze auto będzie odpowiednio zachowywać się na drodze.

Początek wiosny to także świetny moment, żeby dokładnie wyczyścić nasz samochód. Możemy skorzystać np. z kompleksowej usługi myjni parowej, która oferuje nie tylko mycie karoserii, ale też czyszczenie podwozia, szyb, czy wnętrza pojazdu. Wtedy na majówkę pojedziemy nie tylko czystym samochodem, ale też będziemy mieć pewność, że skutki zimy zniwelujemy do minimum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*