Kraków miasto smogu i remontów

Za nami pierwszy miesiąc roku 2017. Tematem numer jeden w mieście jest smog i jego normy przekraczane ponad dziesięciokrotnie. Na ulicach co rusz mijamy przechodniów w maskach tlenowych, media społecznościowe aż huczą od wrzucanych zdjęć zabrudzonych filtrów masek tlenowych. Poza darmową co jakiś czas komunikacją miejską konkretniejszych pomysłów na rozwiązanie problemu nie widać.

Jakości powietrza nie poprawia ruch drogowy w mieście i wszędobylskie korki. Poruszanie po mieście mają ułatwić inwestycje realizowane w Krakowie. Nim się doczekamy efektów oczywiście spodziewać się możemy utrudnień. Jakie remonty m.in czekają nas w Krakowie w 2017 roku?

Według planów wyremontowanych w mieście ma być ok. 400 tys. metrów kwadratowych jezdni w Krakowie. W Krakowie będą miały miejsce spore inwestycje kolejowe. Po zeszłorocznym Zabłociu pora na trasę E30, przechodzącą m.in. przez trasę E30. W tym roku ma się zacząć także konkretna przebudowa ulicy Igołomskiej i Basztowej. Niebawem okaże się kto wyremontuje aleję 29 listopada, trasę na Górkę Narodową i Łagiewnicką.

Podczas remontu ulicy Basztowej utrudniony ma być ruch na odcinku od dworca do u. Piłsudskiego. I etap prac na Igołomskiej ma obejmować przebudowę jej skrzyżowania z ulicą Brzeską.

Jedną z głównych inwestycji w Nowej Hucie będzie także trwający remont Ronda Kocmyrzowskiego (potrać ma do końca maja). W dalszej kolejności jest ulica Kocmyrzowska (remont ruszy w 2018 roku). W IV kwartale bieżącego roku ma dziać się sporo także przy ulicy Klasztornej.  Na Kurdwanowie długo wyczekiwane są prace wokół parkingu Park&Ride. Prace tutaj mają potrwać do wakacji.

Liczymy, że wykonawcy szybko (na czas!) uporają się z inwestycjami i nie będzie konieczności reklamacji i poprawek. O miejskich inwestycjach na bieżąco informujemy na profilu na facebooku Pomoc Drogowa Kraków IRMAR  – zapraszamy!

Najnowsze wpisy

Diagnostyka komputerowa. Komputerowy raport stanu samochodu – czym jest? Czego możemy się z niego dowiedzieć?

Samochody poruszające się po drogach, wyposażone są w specjalne komputery pokładowe. To mechanizmy, które trzymają w gruncie rzeczy ...

Regeneracja rozrusznika i alternatora – czy lepiej kupić tanie zamienniki czy zregenerować oryginalne podzespoły?

Instalacja elektryczna samochodu to bardzo ważny element wpływający na sprawność pojazdu. Im jest on nowszy, tym więcej elementów ...

Polerowanie trzy-etapowe lamp samochodowych – jak sprawić, aby Twoje reflektory wyglądały jak nowe.

W czasie użytkowania samochodu, jego części naturalnie się zużywają. Przez to auto traci atrakcyjny wygląd. Ważnym i widocznym ...