fbpx

IRMAR

Korozja: efekt nadmiernej wilgoci

Zima to szereg komplikacji dla kierowców i ich samochodów. Opady śniegu, marznącego deszczu, zamrożone szyby i zamki to codzienność. Zima to także pora pełna wilgoci. A wilgoć to zdecydowanie nie jest sprzymierzeniec naszego pojazdu. A zwłaszcza jego elementów metalowych. To właśnie wilgoć sprawia, że rdza atakuje elementy nadwozia i podwozia. A niestety – korozja, to często początek poważnych problemów i wydatków.

Samochód pokryty rdzą prezentuje się fatalnie i jednoznacznie kojarzy się ze złomowiskiem. Wygląda nawet gorzej niż pojazd, który od paru tygodni nie odwiedził myjni samochodowej. Zresztą ma też gorsze perspektywy: samochodów prędzej, czy później doczyścimy. Z rdzą może być dużo, dużo gorzej. I drożej. Wizyty u lakierników kosztują od kilkuset złotych. I nie są one gwarancją spokoju od korozji na dłuższy czas. Co najwyżej tuszują już zauważalne ubytki. Te widoczne, więc niestety nie wszystkie.

Musimy też wiedzieć, że skorodowane części tracą znacznie swoje właściwości. I mogą ulec zniszczeniu, rujnując w ten sposób układy, w których pełnią różnorakie funkcje. Jeśli zbagatelizujemy pierwsze objawy ataku epidemii rdzy, to skutki mogą być opłakane. Niestety, poruszanie się samochodem z zardzewiałymi układami jest po prostu niebezpieczne i grozi niebezpieczeństwem na drodze, a w najlepszym wypadku bardzo kosztowną awarią. Zwłaszcza, że rdza jest bezlitosna dla najważniejszych układów auta, takich jak hamulce, czy zawieszenie.

Niestety zima sprzyja atakom rdzy. Poza wilgocią swoje robi wszędobylska sól. To sprawia, że musimy podjąć szereg kroków chroniących metalowe części auta. jednym z nich jest dokładne mycie pojazdu, z dokładnym wysuszeniem na koniec włącznie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*