fbpx

IRMAR

Dlaczego warto wybrać się do agenta ubezpieczeniowego?

Bez ubezpieczenia samochodu ani rusz. O konieczności wykupienia polisy OC już wspominaliśmy. Ale na OC oferta ubezpieczycieli się nie kończy. Wielu kierowców korzysta z autocasco, wzięciem cieszy się także ubezpieczenie Następstw Niebezpiecznych Wypadków. Bardzo szeroki wachlarz ubezpieczeń dla samochodów na rynek ubezpieczeń wprowadziły polisy assistance. O klienta walczy kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych. Zatrzęsienie ofert może spowodować istny zawrót głowy. A przecież każdy kierowca chce wybrać dla siebie jak najlepszą ofertę. Nie każdy ma czas na wielodniową wycieczkę po poszczególnych firmach ubezpieczeniowych, żeby znaleźć optymalną polisę. Z pomocą na szczęście przychodzą agenci ubezpieczeniowi. Dlaczego warto korzystać z ich usług?

Przede wszystkim oszczędzamy swój czas. Nie musimy sami szperać w ofertach każdej firmy ubezpieczeniowej. Pamiętajmy, że na cenę ubezpieczenia składa się wiele zmiennych, więc gdy sami będziemy liczyć koszt polisy może nie być to miarodajne. Wizyta na wielu stronach firm ubezpieczeniowych ograniczy się do wizyty u agenta, który przygotuje dla nas kilka najkorzystniejszych ofert.

Korzystając z usług agenta zaoszczędzimy nie tylko czas, ale też pieniądze. Nie ukrywajmy, w przypadku ubezpieczenia OC szukamy najtańszej opcji. Gdy wybieramy autocasco czy assistance za konkretną kwotę, którą możemy przeznaczyć polisę agent znajdzie dla nas najszerszy pakiet ubezpieczenia. Niestety, wielu kierowców tkwi przez lata przy jednej firmie ubezpieczeniowej, płacąc wygórowane i coraz większe składki za polis. Niestety, takie lenistwo może nas sporo kosztować. Firm ubezpieczeniowych jest bardzo dużo, więc powinniśmy skorzystać z ich konkurencji.

Oprócz samego wyboru polisy agent pomoże nam także w obsłudze ubezpieczenia. Dzięki niemu nie będzie problemu z płatnością, wypowiedzeniu umowy poprzedniego ubezpieczenia czy zgłoszenia ewentualnej szkody.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*