Broń się przed niebezpiecznymi wypadkami

nnw

Ubezpieczenie od Następstw Niebezpiecznych Wypadków to kolejna bardzo popularna polisa na rynku ubezpieczeń samochodowych i nie tylko. Choć nikt nie zakłada z góry przykrych sytuacji, to jednak warto być na nie odpowiednio przygotowanym. Ubezpieczenie NNW pozwoli ochronić zarówno nas, jak i naszą rodzinę i najbliższych. Mimo, że jest dobrowolne, to warto z niego skorzystać.

Samochodowe ubezpieczenie NNW obejmuje skutki wypadków, które powstały w ruchu drogowym. Polisa obejmuje szkody na zdrowiu powstałe m.in. przy wsiadaniu, bądź wysiadaniu z auta, gdy przebywaliśmy w aucie na postoju, podczas naprawy samochodu na poboczu itd. Warto pamiętać o tym, że ochroną jest objęty nie tylko kierowca, ale też inni pasażerowie pojazdu (liczba jest zgodna z zapisem w karcie ubezpieczenia)

Polisa NNW nie jest jednak wykorzystywana w zakresie ubezpieczeń samochodowych. Firmy ubezpieczeniowe wypłacają także świadczenia w przypadku wypadków doznanych podczas uprawiania sportu, pobytu w szpitalu, a nawet udarów mózgu i zawałów serca. Ubezpieczenie może obejmować też świadczenia w przypadku śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku, zwrot kosztów pogrzebu, refundację protez i innych środków pomocniczych.

Ubezpieczenie NNW jest często oferowana w formie ubezpieczeń grupowych, np. dla młodzieży szkolnej, pracowników firm i zakładów i oczywiście kierowcy oraz jego współpasażerów.
Indywidualne ubezpieczenia dostępne są dla każdego chętnego. Najczęściej korzystają z niego osoby aktywne zawodowo, często podróżujące i studenci. Rośnie też popularność ubezpieczeń wśród osób starszych, którzy niestety są dość podatni na złamania kończyn i inne uszczerbki.

Są pewne uwarunkowania, które wykluczają wypłacenie świadczenia. Odszkodowania nie otrzyma osoba, która uległa wypadkowi pod wpływem alkoholu czy narkotyków, w trakcie przestępstwa, prowadzenia pojazdu bez uprawnień oraz próby samobójczej.

Warto pamiętać o tym, że NNW obowiązuje nie tylko na terenie Polski, ale też za granicą. Niemniej na wyprawy w świat przygotowane są szerokie pakiety ubezpieczeń turystycznych, ale to temat na kolejny odcinek…

Najnowsze wpisy

Polerowanie trzy-etapowe lamp samochodowych – jak sprawić, aby Twoje reflektory wyglądały jak nowe.

W czasie użytkowania samochodu, jego części naturalnie się zużywają. Przez to auto traci atrakcyjny wygląd. Ważnym i widocznym ...

Sposoby na zmniejszenie zużycia paliwa

Dziś auto posiada praktycznie każda rodzina. Czasem nawet więcej niż jedno. Samochód daje ogromny komfort przy przemieszczaniu się, ...

Sprawdzanie samochodu przed zakupem – dlaczego warto je wykonać w serwisie, a nie samodzielnie

Zakup używanego samochodu powinien być wsparty rzetelnym sprawdzeniem jego stanu technicznego oraz historii użytkowania. Wielu kupujących decyduje się ...