fbpx

IRMAR

Auto kontra jesień (2)

Dziś kontynuujemy temat przygotowania samochodu do jesieni. W poprzednim odcinku poruszyliśmy kwestię bezpiecznej jazdy, czystości samochodu, wizyt na myjni samochodowej, dbania o szyby i wycieraczki. Dzisiaj  rozszerzymy temat o kolejne kluczowe aspekty: elektrykę w samochodzie, stan klimatyzacji i kontrolę uszczelek samochodowych.

Jesień to pora roku, która jednoznacznie kojarzy się z wilgocią. A jak wiadomo, samochody za wilgocią nie przepadają. Dlatego posiadacze samochodów powinni dbać o konserwację kabli wysokiego napięcia. W innym razie istnieje ryzyko zwarcia instalacji elektrycznej. Do konserwacji można użyć np. preparatów czyszczenia styków. Jeżeli ktoś nie chce bawić się w to na własną rękę warto oddać czynność w ręce specjalistów ze sprawdzonego warsztatu samochodowego albo myjni samochodowej.

Zmieniająca się temperatura sprawia, że jesienią także układ klimatyzacji musi być sprawny i zadbany. Dlatego warto dokładnie sprawdzić stan nawiewów, kanałów i filtrów albo zlecić ich oczyszczenie. Jeśli zadbamy o wentylację w samochodzie to mniej uciążliwe będzie dla nas parowanie szyb. Konieczna jest także kontrola reflektorów i ewentualna wymiana żarówek na mocniejsze.

Jesienna wilgoć w samochodzie jest niebezpieczna niemal dla każdego układu i powoduje niezbyt przyjemny zapach. Dlatego warto próbować ją ograniczyć. W tym celu należy zadbać o uszczelki w drzwiach oraz prowadnice szyb. Do pielęgnowania gum użyć możemy preparatów glicerynowych lub sylikonowych.

Jeżeli dobrze się przygotujemy to jesień może nie być taka zła. Ważna jest jednak koncentracja i konsekwencja. Jesienna szarówka nie wybacza niestety niektórych, podstawowych błędów…

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*