fbpx

IRMAR

A może myjnia parowa?

Zima, czy nie – auto trzeba myć. A może zwłaszcza teraz, gdy pogoda jest kapryśna, na drogach jest szaro, buro i brudno. Trzeba to robić szybko, skutecznie, a najlepiej też tanio i ekologicznie. Dlatego coraz więcej kierowców wybiera myjnię parową, jako sposób na pozbycie się wszelkiego rodzaju brudu zarówno z środka samochodu, jak i jego powierzchni zewnętrznych.

Myjnia parowa – co to właściwie jest? W skrócie: myjemy auto nie dużą ilością wody, a parą pod wysokim ciśnieniem. Para używana podczas mycia poza wysokim ciśnieniem (zwykle 8-10 barów) charakteryzuje się też niską wilgotnością (kilka procent) oraz temperaturą od 80 do 120 stopni Celsjusza. Te parametry sprawiają, że myjnia jest niezwykle skuteczna. Para momentalnie rozpuszcza brud. I to jej największa zaleta. Ale nie jedyna. Myjnia parowa jest bardzo bezpieczna. Podczas mycia nie korzystamy ze zużytych szczotek, wielkiej ilości chemikaliów i ostrego strumienia wody. Zatem ograniczamy ryzyko przerysowania karoserii i innych elementów samochodu.

Poza skutecznością i bezpieczeństwem zaletą myjni parowej jest też ekologia. Zużywamy podczas mycia znikomą ilość wody, co za tym idzie, nie generujemy do środowiska ogromnej ilości ścieków, jak to jest w przypadku innych rodzajów myjni. Dodajmy, że podczas mycia auta w myjni parowej używamy zaledwie kilku litrów wody, podczas gdy na innej myjni ilość może dochodzić nawet do kilkuset.

Myjnia parowa to rozwiązanie bardzo uniwersalne. Wymyjemy nią nie tylko karoserię, ale też wiele innych ciężkich zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. W myjni parowej umyjemy szybko i dokładnie koła, felgi, kołpaki. Możemy jej też użyć do dezynfekcji i czyszczenia wnętrza samochodu. Bez strachu o uszkodzenie wymyjemy także silnik auta.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*